Schody do kontenera

Podczas tworzenia rożnego rodzaju projektów, które bazują na kontenerach morskich musimy wziąć pod uwagę montaż schodów, zwłaszcza jeżeli mamy w planie stworzenie piętrowego budynku lub korzystanie z dachu kontenera. Oto krótki wpis, który przybliży wam kwestie związane ze schodami do kontenerów morskich.

Oczywistym jest, że w przypadku projektów bazujących na kontenerach morskich zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni. Drugie piętro stworzone z kolejnego kontenera lub zaaranżowanie tarasu na dachu to świetny pomysł na zwiększenie przestrzeni użytkowej naszego domku letniskowego lub pawilonu handlowego z kontenera. Rozplanowanie przestrzeni na etapie adaptacji kontenera jest niezwykle kluczowe dla jego użyteczności. W końcu zależy nam na wyciśnięciu jak najwięcej potencjału z małej przestrzeni.

Schody kontenerowe

Schody do kontenera znajdują zastosowanie w wielu typach kontenerów – socjalnych, biurowych, magazynowych, warsztatowych czy innych projektach bazujących na kontenerach morskich. Uniwersalność schodów kontenerowych wynika z możliwości pełnej konfiguracji tego rozwiązania – nawet przy dwu czy trzypiętrowych konstrukcjach.

Schody kontenerowe stworzone są zazwyczaj w oparciu o lekką aluminiową lub stalową konstrukcję, którą można w dowolny sposób modyfikować ze względu na jej modułowość, oczywiście w zależności od potrzeb. W drodze modyfikacji do takiej konstrukcji można dodać elementy, takie jak podesty, balustrady, słupki czy poręcze, które umożliwią stworzenie kompletnego ciągu komunikacyjnego, który zapewni najwyższy standard bezpieczeństwa. Schody kontenerowe charakteryzują się łatwym montażem i demontażem.

Schody do kontenerów cena

Podstawowa wersja nowej, zewnętrznej klatki schodowej przystosowanej do kontenerów morskich kosztuje około 8-10 tysięcy złotych. Każda kolejna modyfikacja w postaci dodatkowych podestów czy balustrad zwiększy koszt inwestycji. Wszystko jednak zależy od naszych potrzeb i preferencji – możliwości modyfikacji tych konstrukcji są praktycznie nieograniczone.

W razie jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie kontenerów morskich oraz wszelkich kwestii związanych z nimi, jak kupno lub wynajem kontenera.