Pawilon handlowy

Bycie krok przed konkurencją jest równie ważne co pomysł na biznes. Rynek w dzisiejszych czasach rządzi się coraz to nowymi prawami oraz trendami. By w nim zaistnieć lub się utrzymać, musimy być na bieżąco. Idąc tym tokiem myślenia, kręcić swój biznes całkiem śmiało można w kontenerowym pawilonie. Pawilon handlowy w kontenerze? Strzał w dziesiątkę!

Mało kogo w dzisiejszych czasach zaskakuje fakt, że mnóstwo małych oraz nowych firm decyduje się na założenie swojej działalności w pawilonie handlowym. Kontenery morskie zagościły w naszym życiu na dobre – w szkolnictwiegastronomii, hotelarstwie, budownictwie i wielu, wielu innych płaszczyznach. Są częścią biznesu. Są wykorzystywane w biznesie i same w sobie mogą być biznesem. Dzięki ich solidnej konstrukcji oraz trwałości zostaną z nami na długo. Po pierwsze — mogą one stanowić element frachtu, a po drugie — naszej codzienności.

Jaką działalność usługową otworzyć?

Pawilony handlowe są genialnym wsparciem dla naszego pomysłu na biznes. Jeżeli jesteśmy w stanie puścić wodze fantazji, to okazuje się, że ilość przedsięwzięć, które można zrealizować — wykorzystując do tego specjalny pawilon handlowy — jest naprawdę spora!. Oto kilka z nich:

  • Kawiarnia. Mała czarna na wynos? Picie w pośpiechu albo spokojne delektowanie się swoim ulubionym latte? W kawiarni z kontenera morskiego jest to coraz bardziej popularne na całym świecie.
  • Restauracja lub bar – Równie popularne obiekty, co kawiarnie. Wystarczy kontener, pomysł, odpowiednie wykonanie, i przyzwoita lokalizacja.
  • Serwis – rowerowy, komputerowy, czy naprawa roztrzaskanych ekranów
    w smartfonach – każdy z nas ceni sobie solidną usługę w dobrej cenie i krótkim terminie.
  • Siłownia. Jeżeli jesteś trenerem personalnym i chciałbyś stworzyć własną przestrzeń do trenowania swoich klientów, taki pawilon jest idealnym rozwiązaniem.
  • Sklep all in one – żywność, napoje, prasa, kolektura, punkt pocztowy, gadżety – takie sklepy są potrzebne. Po prostu.
  • Studio tatuażu lub pracownia artystyczna. Jeżeli myślimy o założeniu firmy skupionej wokół umiejętności artystycznych, pawilon będzie wspaniałym pomysłem. Wiele osób rozpoczyna dziś własną działalność gospodarczą, wykonując swoje rzemiosło lub ucząc innych.

Ile kosztuje pawilon handlowy?

Jak to bywa w przypadku konstrukcji opartych na kontenerach morskich, pawilon handlowy kontener daje takie same możliwości co budynek wzniesiony tradycyjną metodą. Jest on jednak o wiele bardziej przystępny cenowo, ponieważ dotyczy to nie tylko jego budowy, ale i również utrzymania, co jest niezwykle istotne dla nowych przedsiębiorstw. Dodatkowym atutem takiego pawilonu jest mobilność. Można go przenieść w dowolne miejsce, kiedy tylko chcemy, dzięki czemu biznes staje się mobilny.

Ceny pawilonów handlowych wahają się od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Cena zależy od konfiguracji oraz stanu kontenera. Bardzo dobrym wyborem są pawilony handlowe używane. W większości przypadków wymagają one tylko odświeżenia.

Wynajem kontenera 

Wynajem pawilonu handlowego może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą narażać się na wysokie koszty związanie z zakupem takiego kontenera. Dzięki możliwości wynajmu początkujący przedsiębiorcy będą mogli zweryfikować rynek oraz przeanalizować to, czy ich pomysł biznes będzie rentowny. Warto zaznaczyć, że ceny wynajmu zaczynają się już od kilkuset złotych.

Prowadzenie biznesu w pawilonie kontenerowym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tutaj to my decydujemy o wszystkim beż żadnych ograniczeń. Tak jak pisaliśmy parę linijek wstecz – ciekawy pomysł, odpowiednie wykonanie i dobra lokalizacja – warto sprawdzić. Miejsce okazało się słabe? Żaden problem! Biznes razem z siedzibą można zawsze przenieść w inne miejsce! Podsumowując, jeśli wahacie się nad biznesem w kontenerze, porzućcie wątpliwości i działajcie. Do odważnych świat należy!