Oferowane przez nas kontenery morskie i ich wymiary:

Kontener morski 45HCPW
Kontener morski 45HCPW
Kontener magazynowy 45HC_PW
Kontener morski 40OT
Kontener morski 40OT
Kontener magazynowy 40OT

Rodzaje kontenerów morskich

Kontenery morskie możemy spotkać w wielu wariantach, które zostały specjalnie dostosowane do rosnących potrzeb importerów oraz eksporterów. Wielość rodzajów kontenerów daje nam możliwość na dopasowanie ich do naszych indywidualnych wymagań. Tym samym pozwala nam na transport prawie każdego towaru. Z myślą o transporcie towaru na paletach powstał specjalny rodzaj kontenerów.

Kontenery PW czyli Palet Wide mają wymiary dostosowane do maksymalizacja ładowności palet. Kontenery morskie mogą być również podwyższane, taki rodzaj kontenerów nazywany jest HC czyli High Cube. Ten typ kontenerów jest podwyższony o kilkanaście centymetrów w celu wygodniejszego umieszczania w ich wnętrzu towarów ponadgabarytowych.

W transporcie niestandardowych towarów możemy wykorzystać również kontenery morskie typu Open Top (dach zastąpiony demontowaną plandeką), kontenery typu Double Door (podwójny otwór drzwiowy). Mając tak wiele możliwości znalezienie kontenera, który będzie odpowiadał naszym potrzebom nie będzie trudne.

W razie problemów z dobraniem odpowiedniego typu z chęcią pomożemy Państwu w wyborze (telefonicznie, mailowo lub w naszym biurze w Krakowie) opierając się o nasze wieloletnie doświadczenie.

Budowa kontenera oraz pełnienie roli

Kontenery morskie wykonane są ze stali Corten, która została dodatkowo wzmocniona na wytrzymywanie wszelakich warunków atmosferycznych. Solidne wykonanie zapewnia nam bezpieczeństwo transportu. Podłoże wykonane z 28mm sklejki pozwala na wygodne załadowanie towarów na pokład przy użyciu chociażby paleciaka. Równa powierzchnia ułatwia nam równomierne rozłożenie ciężaru na całym podłożu. Pozwala nam to uniknąć zniszczenia towaru na skutek niekontrolowanego przemieszczania się we wnętrzu kontenera.

Towar w kontenerze możemy sztauować przy pomocy pasów, co przełoży się na odpowiednie zabezpieczenie towaru wewnątrz.

Kontener morski może pełnić rolę naziemnego magazynu, który dzięki swoim uniwersalnym wymiarom sprawdzi się jako magazyn przy przetwórniach, jak również jako przydomowy magazynek. Kontener powinien być ustawiony na płaskiej powierzchni (najlepiej wybetonowanej, kostce brukowej, wypoziomowanych podporach „bloczkach betonowych”)

Alternatywa dla wykorzystania kontenerów morskich

Sprzedaż kontenerów morskich po skończonym użytkowaniu nie jest trudna. Wciąż powstają nowe pomysły na ich wykorzystanie w inny sposób, chociażby jako przestrzeń bazowa pod budowę domu. Kontener morski może być wykorzystany jako lokal usługowy, a jego cena będzie adekwatna do jakości jaką otrzymamy.

Kontenery morskie po modyfikacjach, które oferuje firma Seabox z Krakowa, mogą zmienić się w wymarzoną przestrzeń, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Lokale utworzone z kontenerów przyciągają uwagę nietuzinkowym wyglądem który może być osiągnięty niedużym kosztem.

Prace konserwacyjne pozwalające na utrzymanie takiej konstrukcji nie należą do trudnych, a w razie potrzeby mogą być zrealizowane przez firmę Seabox. W alternatywnym wykorzystaniu kontenerów morskich ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Popularne pytania

Dzięki swojej trwałej i uniwersalnej konstrukcji kontenery morskie możemy wykorzystać do transportu towarów drogą morską oraz transportu drogowego. Kontenery morskie świetnie sprawdzają się jako przestrzeń magazynowa dla firm oraz osób prywatnych.
Kontenery morskie stanowią doskonały materiał oraz budulec do wszelkiego rodzaju modyfikacji. Od podstawowych takich jak odnowienie czy renowacja po wstawienie drzwi, okien, ocieplenie do budowy domów, biur czy lokali usługowych oraz gastronomicznych.
Najlepszym sposobem jest kontakt telefoniczny z naszym działem handlowym który odpowie na wszystkie pytania, pomoże z doborem odpowiedniego kontenera oraz zorganizuje transport. Istniej również możliwość kontaktu drogą email, szczególnie w przypadku jeśli istnieje konieczność przesłania dodatkowych informacji, rysunków bądź specyfikacji.

Przykładowe opinie klientów

Ocena klientów: