Kontenery biurowe

Kontener biurowy jest mobilną przestrzenią dla wielu branż. W każdym z kontenerów znajdziemy przyłącze siłowe do sieci, oświetlenie, okna oraz kaloryfer. Ponadto każde mobilne biuro jest dodatkowo ocieplone dzięki czemu możemy z niego korzystać przez cały rok. Podobnie jak w przypadku magazynów i chłodni, biura nie potrzebują dodatkowych pozwoleń na ich ustawienie.

Kontenery biurowe są najwygodniejszym sposobem na zorganizowanie przestrzeni/zaplecza dla pracowników. Wygodna forma i możliwość ustawienia go na dowolnym gruncie sprawia ze jego użytkowanie jest wygodne dla pracowników. Przestronne miejsce z ogrzewaniem które nadaje się do użytku nawet w chłodniejsze dni. Przestrzeń pozwala na zorganizowanie polowego biura, w którym pracownicy będą mogli odpocząć w trakcie pracy oraz bezpiecznie składować swoje rzeczy osobiste w trakcie trwania zmiany.

Kontener biurowy

Kontener biurowy pozwala na bezpieczne przechowywanie wszystkich dokumentów które są potrzebne, na przykład, na budowie. Drzwi o standardowych wymiarach nie wyróżniają się niczym, ale sprawdzą się lepiej, niż drzwi które oferują nam klasyczne kontenery magazynowe, które mogłyby być niewygodne do ciągłego otwierania i zamykania, przez swoje duże wymiary, które utrudniają tę jakże prostą czynność.

Kontener biurowy na zimę

Dzięki temu że nasz kontener biurowy jest ocieplony mamy możliwość korzystania z niego przez cały rok, a jeżeli ocieplenie kontenera nam nie wystarcza, w tym kontenerze biurowym otrzymujemy w „zestawie” kaloryfer o mocy 2KW co pozwala na utrzymanie wewnątrz przyjemnej temperatury do pracy.

Oświetlenie i elektryka w kontenerze biurowym

Kontenery biurowe oferowane przez firmę Seabox, zawierają instalacje oświetleniową, która zapewni nam komfort korzystania z pomieszczenia nawet w nocy, gdy światło dopuszczone przez duże okno zacznie powoli słabnąć. Jeśli mamy światło to oczywistą sprawą staje się elektryczność.

Instalacja elektryczna jest zamontowana w kontenerze, co pozwala nam na rozłożenie sprzętu (np. laptopów, czy też naładowania krótkofalówek, które są często wykorzystywane na dużych budowach).

Kontenery biurowe są również często wykorzystywane jako tymczasowe schroniska dla uchodźców, ponieważ zapewniają im warunki do  życia, oraz dach nad głową.

Wymiary kontenera

Przestronne wymiary długość 6055 mm, szerokość 2435 mm, wysokość 2591 mm, pozawalają na umieszczenie w jego wnętrzu wielu rzeczy które powinny być przechowywane w suchym i bezpiecznym miejscu. Idealnym przykładem na wykorzystanie, tego specyficznego kontenera magazynowego, jest możliwość ustawienia go na budowie. Ułatwi to pracownikom dostęp do odpowiednich dokumentów, oraz zaaranżuje przestrzeń do odpoczynku. Bardzo ważnym aspektem który przemawia na korzyść tego typu kontenerów jest fakt, że na ich postawienie na danym terenie, nie potrzeba dodatkowych zezwoleń, jeśli mamy pozwolenie od właściciela działki. Dzięki mobilności tego typu biura, raz zakupiony kontener biurowy, może służyć nam na długie lata, a nawet dekady, zmniejszając koszty wynajmu w okolicznych budynkach.

  • Rozmiar zewnętrzny: długość 6055 mm, szerokość 2435 mm, wysokość 2591 mm,
  • Rozmiar wewnętrzny: długość 5860 mm, szerokość 2240 mm, wysokość 2340 mm,
  • Drzwi wejściowe,
  • Okno,
  • Instalacja oświetleniowa i elektryczna,
  • Kaloryfer 2KW.
  • Kontenery biurowe oferujemy bez dodatkowego wyposażenia.

Kontener biurowy spełnia swoje zadanie nie tylko na budowach, coraz popularniejsze stają się biurowce kontenerowe, które polegają na skupieniu pewnej ilości kontenerów w jednym miejscu co pozwala pracownikom na wygodną pracę, chociażby przed komputerem.

Podstawowy kontener biurowy o rozmiarach 6m x 2,5m x 2,89m.

Typ konteneraWymiar zewnętrznyWymiar wewnętrzny
DługośćSzerokośćWysokośćDługośćSzerokośćWysokość
10 (kontener 3 metrowy)3000 mm2500 mm2830 mm2800mm2300 mm2630 mm
20 (kontener 6 metrowy)6000 mm2500 mm2830 mm5800 mm2300 mm2630 mm
40 (kontener 12 metrowy)12000 mm2500 mm2830 mm11800 mm2300 mm2630 mm

Zastosowanie kontenerów biurowych

Gdy  kontener biurowy spełni już swoje zadanie jako przestrzeń wykorzystywana na budowie, można ją przerobić na lokal usługowy, który będzie od razu gotowy do działania przez cały rok. Okresowo wystawiona(np w zimie) kawiarnia będzie przyciągała klientów dzięki swojemu umiejscowieniu w centrum, co pozwoli na przyciągniecie większej ilości osób w dane miejsce.  dzięki instalacjom które są zamontowane.  Dla osób organizujących wszelkiego rodzaju imprezy które odbywają się na terenach zielonych. Kontener biurowy staje się idealnym miejscem, które po modyfikacjach może pełnić rolę toalety, które mogą stać pod chmurką na wszelakich imprezach plenerowych.

Kontenery biurowe mogą być wykorzystane jako klasyczne biura na budowie, jak również mogą być wykorzystane jako przestrzeń korporacyjna. Dzięki ociepleniu sprawdza się również jako lokale usługowe, które nie wymagają ta dużych modyfikacji, co pozwala nam zacząć biznes praktycznie od razu.

Przykładowe zastosowanie naszych kontenerów

Kontenery biurowe

W ofercie naszej firmy możemy znaleźć szeroki wybór kontenerów. Od tych klasycznych po te z specjalnymi dostosowaniami. Kontener biurowy, ma duży zakres zastosowań. Począwszy od polowego biura na budowie, po wygodne pomieszczenie dla organizatorów festiwali terenowych. Możliwość podłączenia prądu do kontenera ułatwia nam pracę w krótkie zimowe dni gdy musimy realizować dodatkowe zadania poza wymiarem godzin pracy, a światło dostarczane przez okno nie dzienne jest już wystarczające.

Standardowy kontener wyposażony jest w grzejnik, który zapewnia nam ciepło. To z kolei pozwoli nam na ustawienie kontenera w dowolnych warunkach pogodowych. Tego typu biuro jest rozwiązaniem mobilnym, dzięki czemu może zostać przewiezione w dowolne miejsce bez angażowania dodatkowych osób oraz środków. Utrzymanie tego typu biura nie wymaga dużego nakładu pracy, a zyskujemy idealną przestrzeń dla pracowników stosunkowo niskim kosztem.

Kontenery socjalne

Kontener biurowy jest wygodną opcją jako pomieszczenie dla pracowników lub terenowe biuro. Istnieje wariant który łączy ze sobą jakość i wygodę kontenera biurowego z dodatkowymi udogodnieniami, które podwyższają komfort korzystania z tej przestrzeni. Kontenery socjalno-sanitarne mogą stać się wręcz przenośnym lokum mieszkaniowym. Kontenery mogą zostać podłączone do instalacji kanalizacyjnej oraz bieżącej wody.

Konstrukcje tego typu sprawdzą się jako przestrzeń sanitarna na wszelkiego rodzaju imprezach terenowych, a nawet mogą stać się tymczasowym lokum dla osób które z jakiś powodów utraciły dotychczasowe miejsce zamieszkania. Kontener staje się wygodniejszą i bardziej ekonomiczna opcją dla wybudowania oddzielnego pomieszczenia sanitarnego. Ponadto utrzymanie tego typu konstrukcji nie jest trudne, a w razie potrzeby kontener może być przestawiony w dowolne miejsce dzięki swojej mobilności.

Kontenery modułowe

Kontenery modułowe, to inaczej standardowe kontenery z możliwością łączenia ich w większe konstrukcje w razie gdy zajdzie taka potrzeba. Kontenery mogą być łączone w długi ciąg lub ustawiane jeden na drugim. Konstrukcje tego typu często są wykorzystywane na wszelkiego rodzaju budowach. Możliwość rozbudowy i łączeń jest uzależniona od pomysłu i potrzeby klienta. Ponadto w każdej chwili konstrukcje można powiększyć jeśli okaże się niewystarczająca. Zarówno kontener biurowy, jak i socjalno-sanitarny, jest modułowy.

W każdej chwili możemy połączyć wymaganą ilość kontenerów by sprostały naszym potrzebom w danym momencie. Rozwiązanie tego typu daje nam możliwość elastycznego dostosowania się do sytuacji oraz od tego czego ona wymaga. Łatwe w utrzymaniu, wygodne w transporcie, oraz wytrzymałe. Te cechy sprawiają że kontenery modułowe są idealną opcją, która sprawdzi się w większości wypadków.

Konstrukcja kontenera biurowego od Seabox

Rama podłogi·       Profile zimnogięte o grubości 3mm,

·       Profil dolny długi,

·       Profil dolny krótki,

·       Wzmocnienie poprzeczne 8 sztuk.

Słupy narożne·       Profile zimnogięte o grubości 3mm,

·       Profil główny,

·       Odpływ rynnowy w każdym narożu,

·       4 uchwyty do transportu

Rama dachu·       Profile zimnogięte o grubości 3 mm,

·       Profil rynnowy,

·       Profil górny długi,

·       Profil górny krótki,

·       Wzmocnienie poprzeczne

Gotowe kontenery biurowe

używany kontener biurowy

W sporej większości przypadków kontenery produkowane są na zamówienie. W swojej ofercie posiadamy również gotowe kontenery biurowe, lecz nie każdy klient posiada takie same wymagania co do funkcjonalności czy też rozkładu pomieszczeń.

Przed zakupem kontenera należy zastanowić się nad umieszczeniem drzwi i okien, które mogą być zamontowane na krótkim i długim boku oraz rozmieszczeniem instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Dobrze, jeśli klient przed kontaktem posiada pomysł jak ma wyglądać jego biuro oraz projekt lub rysunek, nawet odręczny który pomoże nam w jego wycenie.

Wracając do standardowych rozwiązań, gotowe kontenery biurowe posiadają prosty rozkład pomieszczenia. Standardowe biuro posiada jedno okno na krótkim boku i drzwi vis-à-vis. W skład instalacji elektrycznej wchodzi przyłącze zewnętrzne oraz 2 lub 3 gniazda 230V. Z kolei instalacja oświetleniowa to dwa punkty świetlne umieszczone centralnie przy suficie oraz włącznik przy wejściu do kontenera. Warto również pamiętać o możliwości wykonania w kontenerze zaplecza sanitarnego.

Bez względu na to czy posiadają Państwo projekt czy też interesują Państwa gotowe kontenery biurowe kontaktując się z nami postaramy się doradzić i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Kontenery biurowe używane

Ciekawym rozwiązaniem i dobrą alternatywą dla nowych kontenerów biurowych będą kontenery używane. Nierzadko ważnym kryterium decydującym przy wyborze jest cena, z jaką musimy się liczyć gdy planujemy zakupić kontenery biurowe. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów możecie u nas zakupić biura w wersji używanej.

Używane kontenery biurowe poza walorami estetycznymi nie różnią się niczym od wersji nowej. Najczęściej są to biura, które po kilku latach spędzonych u klientów wymagają pracy w zakresie przeglądów technicznych oraz odnowienia.

Jak przygotowujemy używane kontenery biurowe dla klienta?

Kontenery biurowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów dzięki czemu po przeprowadzeniu wymaganych napraw i konserwacji z powodzeniem mogą służyć długie lata. Kontenery używane najczęściej wymagają napraw w zakresie wymiany lub poprawienia podłogi, mycia ścian wewnątrz kontenera, poprawienia stolarki okiennej oraz drzwiowej. Ostatnim etapem są prace malarskie, które mają na celu zabezpieczyć kontener z zewnątrz oraz poprawić jego wygląd. Bywają również sytuacje, w których do poprawy jest instalacja elektryczna lub oświetleniowa.

Tak przygotowany kontener gotowy jest do wizyty u kolejnego klienta.

Warto pamiętać, że używane kontenery biurowe to świetna alternatywa dla klienta, który chce mieć pełnowartościowy produkt, którego cena jest korzystniejsza a jakość taka sama ta w przypadku nowych biur.

Używane kontenery możecie zakupić od Seabox cały czas, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

używany kontener biurowy

Podstawowe wyposażenie kontenerów biurowych Seabox

Płyty ścienne, dachowe, podłoga·       Płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym lub wełna o grubości od 40mm do 120mm.
Podłoga·       Płyta OSB + wykładzina PCV, opcjonalnie panele podłogowe.
Okna·       Rozwierno-uchylne o rozmiarach 1000mm x 1200mm,

·       Istnieje możliwość montażu dowolnego okna lub witryny.

Drzwi·       Drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne marki Hörmann. 
Instalacja elektryczna i oświetleniowa·       Gniazdo siłowe zewnętrzne,

·       Skrzynka rozdzielcza,

·       Standardowo 4 gniazda 230v w kontenerze,

·       Dwa punkty oświetleniowe LED,

·       Włącznik.

Ogrzewanie·       Grzejnik elektryczny konwektorowy 1500W.

Wyposażenie dodatkowe kontenerów biurowych Seabox

Aneks kuchenny·       Standardowe szafki kuchenne,

·       Blat,

·       Zabudowa pod zlewozmywak,

·       Zlew,

·       Płyta grzewcza,

·       Lodówka,

·       Przepływowy podgrzewacz wody.

Toaleta·       Miska WC,

·       Umywalka z szafką,

·       Pisuar,

·       Kabina prysznicowa z brodzikiem,

·       Przepływowy podgrzewacz wody lub podgrzewacz wody z zasobnikiem.

Klimatyzacja·       Klimatyzator.

Popularne pytania

Ważną kwestią jest, aby kontener biurowy stał w miejscu wypoziomowanym. Nierówne podłoże nie pozwoli na korzystanie w sposób właściwy z kontenera. Ważne jest również aby przygotowane były przyłącza z których planujemy korzystać czyli prąd, woda, odprowadzenie nieczystości.
Tak, dzięki solidnej konstrukcji oraz izolacji możemy korzystać z kontenera przez cały rok. Izolacja kontenera pozwala na utrzymanie dodatniej temperatury wewnątrz kontenera w chłodne dni oraz dobrze izoluje pomieszczenie w dni upalne.
Oczywiście, kontenery biurowe sprawdzają się jako jednostki pojedyncze oraz modułowe. Rozwiązania modułowe pozwalają na łączenie kontenerów w większe powierzchnie typu openspace, wydzielanie pomieszczeń, korytarzy, części biurowych, jadalni czy sanitarnych.

Przykładowe opinie klientów

Ocena klientów: