ROZMIAR KONTENERA Seabox

Kontenery morskie są nie tylko pojemne, ale i bezpieczne dla transportowanego towaru. To czyni fracht morski najczęstszym środkiem transportu wykorzystywanym przez eksporterów i importerów na całym świecie. Ważnym jest aby wybrać właściwy rozmiar kontenera – taki,  który odpowiada naszym potrzebom.

Wybór kontenera o odpowiednim rozmiarze pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze w przypadku wysyłki. Jest również kluczem do zapewnienia, że ​​towar w nich przechowywany będzie we właściwych oraz bezpiecznych warunkach.

Określ rodzaju ładunku, który będziesz transportować

Pierwszym krokiem w określeniu odpowiedniej wielkości kontenera do naszych potrzeb jest określenie rodzaju ładunku, który zamierzamy wysłać, bądź przechowywać. Czy będą to towary suche lub płynne? Czy będą ciężkie lub obszerne? A może będą wymagały odpowiednich warunków, czyli chłodzenia, izolacji, wentylacji czy ogrzewania?  Do tego celu pozwolimy sobie wam przybliżyć naszą ofertę.

Najmniejszym w naszej ofercie jest kontener 8DC – 2,4m x 2,20m. Waży niecałą tonę, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom może służyć jako idealny kontener magazynowy na każdej posesji, który pomieści 3 europalety. Jeśli potrzebujemy jednak odrobinę więcej miejsca na przechowywanie np. rzeczy gospodarstwa domowego, idealnym kompromisem pomiędzy óśemką a standardową dwudziestką, będzie kontener 10DC – 2,9m x 2,43m, w którym zmieścimy już 5 europalet. Dostępny jest również w wersji kontenera chłodniczego.

20-stopowe kontenery z asortymentu Seabox

W naszej ofercie nie mogło oczywiście zabraknąć najpopularniejszych kontenerów, czyli 20-stopowych. A co możemy zmieścić w standardowym kontenerze 1TEU? Na przykład zawartość domu z trzema sypialniami, 100 pralek, 400 telewizorów, albo 48 tysięcy bananów. Jeśli to za mało, to mamy różne warianty do wyboru, w zależności od waszych potrzeb;

 • Kontener – BIURO – 6m x 2,43m wyposażony w przyłącze siłowe do sieci, oświetlenie, okna oraz grzejnik elektryczny – mobilna przestrzeń, idealna dla wielu branż,
 • Kontener Chłodniczy 20RF – 6m x 2,43m,
 • Kontener 20DC – 6m x 2,43m – podstawowa wersja najpopularniejszego kontenera mieszcząca 10 europalet, oraz jego rodzaje:
  • 20HC – high cube, czyli wariant podwyższony,
  • 20OT – open top – kontener 1TEU z otwartym dachem,
  • 20FSA – full side access – posiada dodatkową parę drzwi na ścianie bocznej,
  • 20DD – double doors – dodatkowa para drzwi ulokowana na krótszym boku,
  • 20HCDD – high cube double doors – to co wyżej, a do tego jeszcze wyżej, czyli podwójne drzwi w wersji wysokiej.

40-stopowe kontenery Seabox

Przejdźmy teraz do największych kontenerów, które zasilają ofertę Seabox. Mowa tu oczywiście o kontenerach 40-stopowych, czyli 2TEU, oraz dwóch wersjach kontenerów
45-stopowych. Wymiar standardowej czterdziestki to  12m x 2,43m, co pozwoli nam na umieszczenie w środku 25 europalet, od dwóch do czterech samochodów,  koparkę
z osprzętem, albo 100 tysięcy bananów. Również i te kontenery dostępne są u nas w wielu wersjach, oto one:

 • Kontener chłodniczy 40HCRF – 12m x 2,43m – high cube refrigerated – kontener chłodniczy w wersji podwyższonej,
 • Kontener chłodniczy 45HCRFPW – 13,7m x 2,5m – high cube refriegerated pallet wide – jeden z najbardziej pojemnych na rynku poszerzanych kontenerów chłodniczych w wersji podwyższonej.
 • Kontener 40DC – 12m x 2,43m – podstawowa wersja kontenera czterdziestostopowego oraz warianty, które mamy w ofercie:
  • 40HC – 12m x 2,43m – high cube  – 2TEU wersja podwyższana,
  • 40HCPW – 12m x 2,50m – high cube pallet wide, czyli poszerzony, wersja podwyższana,
  • 45HCPW – 13,7m x 2,50m – tak jak w przypadku wersji RF – również jeden z najbardziej pojemnych kontenerów poszerzanych w wersji wysokiej. Zmieści aż 33 europalety.
  • 40OT – 12m x 2,43m – open top, czyli w skrócie czterdziestka z otwartym dachem.
  • 40DD – 12m x 2,43m – double doors – dodatkowa para drzwi na krótszym boku,
  • 40HCDD – 12m x 2,43m – high cube double doors – podwójne drzwi w wersji podwyższonej.

Liczymy na to, że rozwialiśmy choć trochę wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego dla was kontenera. Na pierwszy rzut oka różnorodne rozmiary i różne oznaczenia mogą wydać się przytłaczające, ale wbrew pozorom łatwo się w nich odnaleźć. Jeśli nadal nie jesteście pewni co do rozmiaru oraz rodzaju kontenera – zapraszamy do kontaktu. Udzielimy fachowej pomocy w wyborze tego właściwego.