Stróżowka Seabox

Dzień dobry! Dziś przygotowaliśmy dla Was wpis na temat stróżówek. Stróżówka to bardzo sprytne pomieszczenia socjalne stworzone z kontenerów morskich. Są przede wszystkim małe, mobilne i mogą służyć praktycznie wszędzie, co czyni je niesamowicie uniwersalnymi. Zapraszamy do krótkiej lektury!

W przeciwieństwie do innych przedstawicieli z rodziny kontenerowatych, konstrukcje stróżówek zazwyczaj oparte są na bazie kontenerów morskich ośmio- lub dziesięciostopowych. Dzięki temu są łatwe w załadunku jak i w transporcie. Czyni je to również bardzo kompaktowymi. Nie zabierają one tak dużo miejsca jak jest to w przypadku kontenerów dwudziestostopowych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urządzić stróżówkę w większych kontenerach morskich, ale to właśnie z definicji stróżówka ma być kompaktowym, jednoosobowym pomieszczeniem.

Stróżówka – konstrukcja, wyposażenie

Na początku trzeba zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych rodzajów kontenerów morskich takich jak np. kontenery gastronomiczne, stróżówka jest obiektem, z którego korzysta się przez cały rok, przez co adaptacja kontenera morskiego na stróżówkę odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich materiałów oraz zabezpieczeń, dzięki czemu bez obaw będziemy mogli pozwolić sobie na całoroczną eksploatację obiektu.

Podstawowe wyposażenie stróżówki (w zależności od charakterystyki obiektu, na którym będzie wykorzystywana) to przede wszystkim instalacja elektryczna, łóżko lub kanapa, małe zaplecze socjalne typu kuchenka elektryczna, szafka z szufladami, akcesoria typu czajnik lub mikrofala, grzejnik, okno, oraz drzwi. Oczywiście kwestia wyposażenia jest niezwykle elastyczna i tak samo jak w przypadku innych rodzajów kontenerów morskich możemy dostosowywać je do swoich wymagań.

Kontener stróżówka cena oraz zalety

Stróżówka ma przede wszystkim na celu być wygodna w użytkowaniu, mobilna, oraz jak najbardziej funkcjonalna przy jednoczesnym zachowaniu umiaru w gabarytach, dzięki czemu z jej pomocą można stworzyć relatywnie dobre warunki do pracy – na placu budowy, na parkingu, czy podczas pilnowania zamkniętego obiektu.

Główne zalety stróżówki:

  • Idealny stosunek funkcjonalności do rozmiaru
  • Możliwość ustawienia obiektu w dowolnym miejscu
  • Modułowość
  • Niska cena

Stróżówka — ceny

Ceny kontenerów stróżówek są relatywnie niskie. Oscylują one w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Naprawdę bogato wyposażone obiekty, z kilkoma pokojami oraz pełnym zapleczem sanitarnym to koszt od 20 do 30 tysięcy złotych. Mowa tutaj oczywiście o nowym kontenerze. Należy pamiętać również o tym, że taką stróżówkę można w każdej chwili sprzedać, gdy tylko przestanie nam być potrzebna – na rynku występuje coraz to większe zapotrzebowanie na takie obiekty, więc z pewnością nie będzie z tym żadnego problemu.

Równie dobrze jest rozważyć wynajem kontenera stróżówki – cena takiej usługi to kilkaset złotych miesięcznie w zależności od rodzaju i wyposażenia danego kontenera.

Stróżówki znajdą zastosowanie przede wszystkim – jak sama nazwa wskazuje, jako budki strażnicze, ale nie tylko! Szeroki wachlarz zastosowań tejże konstrukcji świetnie sprawdzi się również jako portiernia, budka parkingowa, czy kiosk. Czyli szeroko pojęty przemysł oraz handel.

Skontaktuj się z Seabox

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy fachowe doradztwo oraz rzetelną pomoc w znalezieniu dla Państwa odpowiedniego kontenera!