Kontenery chłodnicze, podobnie jak kontenery magazynowe, wykorzystywane są głównie w transporcie oraz magazynowaniu stacjonarnym. Kontener chłodniczy to nic innego jak mobilny magazyn z możliwością przechowywania towarów wymagających określonej temperatury oraz wilgotności. Solidna konstrukcja pozwala na użytkowanie chłodni na zewnątrz oraz gdy zachodzi taka konieczność pod zadaszeniem lub w budynkach wystarczy zapewnić dostęp do zasilania.

Istnieje wiele typów chłodni, które możemy podzielić ze względu na wielkość oraz sposób przechowywania. Każde z naszych urządzeń działa w układzie trójfazowym zwanym potocznie “siłą”. Kontener chłodniczy zaraz po podpięciu do zasilania zaczyna spełniać swoje zadanie pozwalając na regulacje temperatury i wilgotności.

Kontenery chłodnicze

Kontener chłodniczy 10 RF

Kontenery chłodnicze sprawdzą się idealnie przy transporcie towarów które wymagają stałej temperatury przewozu, która może być dostosowana do warunków jakich wymaga towar. Zakres temperatur wynosi od -30°C do 30°C, temperatura panująca w kontenerze chłodniczym jest niezależna od warunków pogodowych, jakie panują na zewnątrz kontenera. Pozwala to na bezpieczny transport towarów, które wymagają specjalnych warunków przewozu. Kontenery tego typu są używane w przypadku transportu np. nabiału, czy też owoców morza.

Kontener chłodniczy 10 RF

Kontener chłodniczy 20 RF

Kontener chłodniczy 20 RF jest „powiększoną” wersją kontenera 10 RF. Możliwości jakimi dysponuje kontener chłodniczy pozwalają na transport towarów, które wymagają dostosowanej wilgotności oraz temperatury (zakres temepertaur od -30°C do 30°C). Dzięki wydłużonym wymiarom otrzymujemy większą przestrzeń na składowanie towarów. Możliwość regulacji min. temperatury sprawia, że przewóz towarów w każdy zakątek świata nie wiąże się z potencjalnym zepsuciem. Kontener zabezpiecza produkty przed warunkami atmosferycznymi, oraz skokami temperatur.

Kontener chłodniczy 20 RF
Kontenery chłodnicze
Kontenery chłodnicze

Kontener chłodniczy 40 HCRF

Kontener chłodniczy 40 HCRF czyli (High Cube) kontener o podwyższonym suficie, który pozwala na transport większych ilości towarów w jednym transporcie, jak również umożliwia nam umieszczenie w jego wnętrzu wyższych przedmiotów. Dzięki szerokim zakresie temperatur jakie mogą panować w jego wnętrzu nadaje się do transportu wielu towarów w każdy zakątek świata niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz kontenera chłodniczego, pozwalając zachować im świeżość na dłuższy czas.

Kontener chłodniczy 40 HCRF

Kontener chłodniczy 45 HCRF

Kontenery chłodnicze 45 HCRF są największym dostępnym na rynku rodzajem kontenera, pełniącego rolę chłodni. Jego duże rozmiary pozwalają na transport wielu towarów w jednym załadunku. Ten z kolei ułatwiony jest przez podwyższany sufit (High Cube). Szeroki zakres temperatur jaki można uzyskać w jego wnętrzu, zapewnia nam możliwość transportu, wrażliwego na różnice temperatur towaru w każdy zakątek świata, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Kontener chłodniczy 45 HCRF
Kontenery chłodnicze
TYPRozmiary zewnętrzneRozmiary wewnętrzneWaga
(kg)
Ładowność
(kg)
Pojemność

(m3)

Pojemność

(europaleta)

KONTENERAdługośćszerokośćwysokośćdługośćszerokośćwysokość
10RF2990 mm2438 mm2591 mm2390 mm2290 mm2288 mm22901070012,54
20RF6058 mm2438 mm2591 mm5458 mm2290 mm2288 mm30002095027,410
40HCRF12192 mm2438 mm2896 mm11584 mm2290 mm2552 mm47002928067,723
45HCRF13716 mm2556 mm2896 mm13280 mm2440 mm2582 mm64502755083,133

Przewóz produktów w kontenerach chłodniczych

Korzystanie z mobilnego kontenera chłodniczego zapewnia powierzchnię magazynową do przechowywania oraz transportu produktów, które szybko się psują lub występują w formie mrożonej i w związku z tym wymagają odpowiedniego środowiska, w którym będą mogły zachować świeżość i swoje walory. Do tej grupy towarów należą m.in. owoce oraz warzywa, mięso oraz wyroby mięsne, ryby, produkty mleczne czy też lody.

Rozwiązanie tego typu pozwala zachować produktom świeżość na dłuższy okres czasu, chroniąc przed utratą partii towaru. Kontenery chłodnicze wykorzystuje się również jako transporter dla różnego rodzaju produktów farmaceutycznych czy chemikaliów. Z kontenerów chłodniczych korzystają także producenci oraz dystrybutorzy kwiatów i innych roślin, co daje możliwość ich transportu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Kontener jako wygodna i mobilna chłodnia

Kontenery pełniące jednocześnie funkcję magazynu oraz mobilnej chłodni mogą służyć do doraźnych potrzeb, ale możliwe jest także przechowywanie w nich towarów długoterminowych. Ściany wykonane z paneli typu Sandwich, zapewniają szczelną izolacje od środowiska zewnętrznego.

Podłoże wykonane z grettingu aluminiowego zapewnia stałą cyrkulacje powietrza, pozwalając na utrzymanie stałej temperatury i wilgotności w całym kontenerze. W kontenerze zamontowane są także zabezpieczenia chroniące artykuły przed wzrostami temperatur oraz innymi zewnętrznymi czynnikami, które mogłyby mieć wpływ na ich właściwości. Kontener chłodniczy może być więc używany jako mobilna chłodnia w czasie transportu towarów wrażliwych na zmiany temperatur. Może pełnić również rolę stacjonarnej chłodni w miejscu docelowym.

Używane kontenery chłodnicze

używane kontenery chłodniczePodobnie jak w przypadku kontenerów magazynowych oraz biurowych posiadamy w swojej ofercie używane kontenery chłodnicze. Jest to dobra alternatywa dla kontenerów nowych których koszt zakupu jest wysoki i nie rzadko ograniczona jest ich dostępność. Kontenery chłodnicze dostępne są przeważnie w dwóch wariantach jako jednostki 6 i 12 metrowe. Rzadziej spotykanymi, ale również dostępnymi kontenerami są chłodnie o rozmiarach 3 i 13,7 metra. Przed sprzedażą, kontenery używane przechodzą prace serwisowe oraz naprawcze, poddawane są również testom. Kontenery chłodnicze oprócz prac serwisowych można poddać procesowi odnowienia. Proces odnowienia obejmuje piaskowanie, nałożenie podkładu antykorozyjnego oraz malowanie końcowe. W przypadku kontenerów chłodniczych stosowany przeważnie jest kolor biały RAL9016. Używane kontenery chłodnicze pod względem technicznym oraz użytkowym nie różnią się niczym od jednostek nowych, należy jednak pamiętać, że kontenery używane mogą posiadać miejscowe wgniecenia w poszyciu kontenera lub jego wnętrzu. Tego typu usterki są następstwem wielokrotnych rozładunków i załadunków, nie wpływają negatywnie na sprawność urządzenia. Zarówno kontenery chłodnicze nowe oraz używane przekazywane są naszym klientom z gwarancją ich serwisu przez cały okres wynajmu oraz serwisem w przypadku ich sprzedaży. Sprzedaż chłodni prowadzona jest przez cały rok.

Dlaczego kontenery chłodnicze?

Posiadamy ponad 5-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz wynajmie kontenerów chłodniczych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na rzeczową pomoc w wyborze odpowiedniego kontenera. W naszej ofercie znajdują się 4 rodzaje kontenerów magazynowych na sprzedaż, różniących się między sobą wielkością. Najmniejsza z konstrukcji na sprzedaż jest w stanie pomieścić 5 palet, jeśli jednak zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową będzie większe – wówczas polecimy konstrukcje ze specjalnym podwyższaniem (High Cube). Ładowność kontenerów waha się od 10 700kg (kontener chłodniczy 10RF) do niemalże 28 ton (kontener chłodniczy 45 HCRF).

Tak szeroki zakres wymiarów oraz maksymalnych obciążeń sprawia, że kontenery chłodnicze sprawdzą się jako chłodnia do niewielkich przetwórni, czy też restauracji, jak również jako wielka przemysłowa chłodnia przy komercyjnych przedsiębiorstwach. Zachęcamy Państwa do kontaktu – w trakcie rozmowy wyjaśnimy zasady działania mobilnych chłodni, opowiemy jak wygląda sprzedaż kontenerów oraz ustalimy jaki rodzaj konstrukcji będzie dla Państwa najlepszy i będzie spełniał Państwa wszystkie oczekiwania. Oferujemy sprzedaż oraz wynajem chłodni i wynajem kontenerów chłodniczych.

Popularne pytania

Kontenery chłodnicze pracują w temperaturze od -30 do +30 stopni Celsjusza.
Tak, kontenery chłodnicze przystosowane są zarówno do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Chłodnie są w pełni szczelne i przygotowane do pracy w każdych warunkach atmosferycznych.
W kontenerach chłodniczych występują dwa typy podłogi, podłoga płaska oraz podłoga gretingowana. Kontenery posiadające podłogę płaską nadają się idealnie do składowania towaru na paletach, w kontenerach z podłogą gretingowaną istnieje możliwość składowania towaru w kartonach lub mniejszych pojemnikach.

Przykładowe opinie klientów

Ocena klientów: