Branża transportowa od zawsze stawiała wysokie wymagania w kwestii maksymalizacji wykorzystania powierzchni ładunkowej. Eksporterzy jak i importerzy składając zamówienia na coraz to bardziej wymagające towary przyczynili się do konieczności ulepszeń standardowych kontenerów o nowe rozwiązania. Tak właśnie pojawiły się kontenery specjalistyczne dzięki którym, jeśli zajdzie taka potrzeba, uzyskamy łatwiejszy dostęp do ładunku (kontenery typu 20FSA) czy maksymalnie wykorzystamy długość kontenera (kontenery typu 20DD, 40DD).

W naszej ofercie m.in.: kontenery magazynowe, kontenery morskie, kontenery transportowekontenery chłodniczekontenery biuroweKontenery gabarytowe.

Kontener magazynowy 20 FSA

Kontener magazynowy 20 FSA, ma objętość oraz powierzchnie magazynową równą tej z kontenera magazynowego 20 DC. Jednak w przeciwieństwie do standardowego kontenera, posiada dodatkowe drzwi ulokowane na „ścianie”, które ciągną się niemalże przez całą długość kontenera. Dwie pary drzwi ułatwiają załadunek niestandardowych towarów, skracają czas załadunku. Dostosowania tego typu nie umniejszają jednak ładowności kontenera, która wciąż wynosi ponad 20 ton, pozwalając na wygodny transport dużych partii towarów

Kontener magazynowy 20 FSA
Kontenery specjalistyczne
Kontenery specjalistyczne

Kontener magazynowy 20 DD

Kontener transportowy 20 DD, posiada aż dwa otwory drzwiowe. Ulokowane są one na równoległych, krótszych ścianach, co pozwala na wygodny załadunek towarów z obu stron kontenera. Rozwiązanie tego typu daje nam dostęp do towarów, które znajdują się daleko od wejścia w klasycznym kontenerze morskim. Drzwi na obu ścianach pozwalają zaoszczędzić czas, który związany jest z wcześniejszym rozładunkiem, w celu dostania się do towarów ulokowanych głębiej. Komfort korzystania z kontenera w takim wypadku znacznie wzrasta.

Kontener magazynowy 20 DD

Kontener magazynowy 20 HCDD

Kontener magazynowy 20 HCDD posiada dwa otwory drzwiowe zlokalizowane na krótszych ścianach kontenera. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na wygodną manipulację towarem w jego wnętrzu. Kontener ten dodatkowo posiada podwyższany sufit (tzw High Cube), co zwiększa komfort korzystania z niego jako kontenera transportowego. Dwa otwory drzwiowe mogą znacznie skrócić czas ładowania kontenera towarem, jak również pozwalają na bezpieczne umieszczenie towarów ponadgabarytowych.

Kontener magazynowy 20 HCDD
Kontenery specjalistyczne
Kontenery specjalistyczne

Kontener magazynowy 40 DD

Kontener magazynowy 40 DD dostosowany jest do transportu towarów ponadgabarytowych. Dzięki dwóm otworom drzwiowym zlokalizowanych na równoległych ścianach (krótszych) kontenera, załadunek towarów ponadgabarytowych jest znacznie ułatwiony oraz przyspieszony. Ponadto podwójny otwór drzwiowy daje nam dostęp do towarów zlokalizowanych na obu krańcach kontenera bez potrzeby rozładunku całej partii towarów. Poprawiając tym samym komfort korzystania z kontenera.

Kontener magazynowy 40 DD

Kontener magazynowy 40 HCDD

Kontener magazynowy 40 HCDD jest największym kontenerem z dwoma otworami drzwiowymi dostępnymi na stronie Seabox. Nie dość, że kontener posiada podwójny otwór drzwiowy, to na dodatek jest podwyższony o prawie 30 centymetrów. Dzięki temu zyskujemy kontener który jest idealnie przystosowany do transportu towarów ponadgabarytowych. Wymiary oraz dwa otwory drzwiowe sprawiają, że umieszczenie towaru o niestandardowych wymiarach staje się łatwiejsze i szybsze.

Kontener magazynowy 40 HCDD
Kontenery specjalistyczne

Kontenery specjalistyczne

Wpisując w wyszukiwarkę frazę kontenery specjalistyczne ukazują nam się setki odnośników do ich zakupu, jak również odnośniki w jaki sposób je wykorzystać.

Pierwszą myślą dla wykorzystania kontenerów jest transport. Kontenery mogą być wykorzystane w tranzycie lotniczym lub morskim, nie zapominając o transporcie lądowym. Dostajemy więc mobilny magazyn, który uchroni nasze towary przed warunkami panującymi na zewnątrz kontenera. Kontener może pełnić również rolę wygodnego magazynu, który może zostać ustawiony w dowolnym miejscu (powierzchnia powinna być płaska, najlepiej wybetonowana), bez obowiązku uzyskiwania zgody na ustawienie takiej budowli. Ponadto magazyn utworzony z kontenera, pozwala nam na szybki czas realizacji, a wielorakość wymiarów oraz dostosowań sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kontener. Standardowe kontenery oferują nam szeroki zakres wymiarów oraz maksymalnej ładowności. Wykonane z wytrzymałej stali Corten, która została dodatkowo wzmocniona pod kątem odporności na warunki pogodowe. Zastosowanie takich materiałów zapewnia nam bezpieczeństwo przewozu, jak również wytrzymałość na długie lata. Konserwacja standardowych kontenerów nie należy do trudnych, co pozawala nam zaoszczędzić czas poświęcony na prace renowacyjne.

Branża transportowa od zawsze stawiała wysokie wymagania w kwestii maksymalizacji wykorzystania powierzchni ładunkowej. Eksporterzy jak i importerzy składając zamówienia na coraz to bardziej wymagające towary przyczynili się do konieczności ulepszeń standardowych kontenerów o nowe rozwiązania. Tak właśnie pojawiły się kontenery specjalistyczne dzięki którym, jeśli zajdzie taka potrzeba, uzyskamy łatwiejszy dostęp do ładunku (kontenery typu 20FSA) czy maksymalnie wykorzystamy długość kontenera (kontenery typu 20DD, 40DD). Kolejnym rodzajem kontenerów są te przystosowane do przewozu towarów w określonej temperaturze (kontener chłodniczy 20RF). Pozwala nam to na bezpieczny przewóz towarów wrażliwych na temperatury, lub jej zmiany, w dogodnych warunkach. Unikamy w ten sposób ewentualnego zepsucia towarów na wskutek transportu w nieodpowiedniej temperaturze. Kontenery tego typu mogą również pełnić rolę chłodni naziemnej, która gotowa jest do działania już od ustawienia jej w wybranym miejscu. Szeroki zakres temperatur pozwoli na przetrzymywanie produktów głęboko mrożonych jak i delikatnych serów, które potrzebują stałej temperatury przechowywania.

Kontenery coraz częściej są wykorzystywane w mniej konwencjonalny sposób. Rosnąca popularność domów z kontenerów jest notowana również w Polsce. Kontenery pozwolą nam na postawienie naszego wymarzonego domu w stosunkowo krótkim czasie. Szeroki zakres rozmiarów pozwoli nam na dostosowanie ich do naszych potrzeb stosunkowo niskim kosztem. Utrzymując budowę w ekologicznym duchu, a czas którego wymaga postawienie takiej budowli rzadko przekracza okres 3 miesięcy. Kontenery są również coraz częściej widywane jako lokale usługowe. Niski koszt utrzymania, oraz możliwość ich transportu, pozwala na założenie działalności w praktycznie dowolnym miejscu. Rozwiązanie tego typu często wykorzystywane jest przez niewielkie lokale gastronomiczne, których właściciele utrzymują się z plenerowych imprez i temu podobnych.

Firma Seabox oferuje wiele rodzajów kontenerów, by sprostać oczekiwaniom klientów. W ofercie znajduje się wiele kontenerów, które mogą pełnić wiele zdań. Od przydomowych garaży, aż po chłodnie przemysłowe. W wykorzystaniu kontenerów do użytku ogranicza nas tylko inwencja twórcza.

Popularne pytania:

Dobrym pomysłem na zwiększenie dostępności do przewożonego towaru w kontenerze jest skorzystanie z kontenerów typu 40HCDD. Konstrukcja tego typu kontenera pozwala na rozładunek i załadunek z przodu i z tyłu kontenera dzięki czemu zaoszczędzimy czas oraz bez dodatkowego przeładunku zwiększymy dostępność do towaru w środku.

Idealnym rozwiązaniem do transportu oraz przechowywania towarów większych oraz takich których rozmiar nie pozwoli na załadunek przez standardowe wrota będzie kontener typu 20FSA. W tego typu kontenerze otwierany jest długi jego bok dzięki czemu otrzymujemy duży otwór załadunkowy o rozmiarach 5821 mm X 2140 mm.

W naszej ofercie znają Państwo kontenery typu Double Door. Są to kontenery posiadające dodatkowe wrota na plecach kontenera. Rozwiązanie to pozwala załadunek i rozładunek z obu stron oraz ułatwia dostęp do przechowywanego towaru.

Przykładowe opinie klientów

Ocena klientów: