Kontenery magazynowe

Kontenery gabarytowe są wygodnym sposobem na przewóz oraz przetrzymywanie towarów o niestandardowych, lub wyjątkowo dużych wymiarach. Taki typ kontenerów pozwala na bezpieczny przewóz towarów które nie zmieszczą się do standardowych kontenerów magazynowych. Kontener tego rodzaju daje nam możliwość przewozu towarów w jednym kawałku bez potrzeby rozbierania go na części. Pozwalając nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Transport towaru w jednym kawałku sprawia, że po dostarczeniu towar nadaje się do natychmiastowego użytku. Kontenery gabarytowe często są dodatkowo podwyższane co klasyfikuje je jako kontenery HC (High Cube) dając nam kilka dodatkowych metrów objętości zwiększając jego maksymalną ładowność.

Kontenery gabarytowe i ich użycie

Kontenery gabarytowe sprawdzą się w roli transportera dla gargantuicznych części maszyn, lub nich samych. Są najbezpieczniejszym oraz ekonomicznym środkiem transportu dla przedmiotów tego typu. Ich wymiary dają nam możliwość sprowadzenia towarów z drugiego końca świata bez potrzeby rozdrabniania partii. Kontenery gabarytowe są również często używane wraz z technologią Liner Bags („torby” pozwalające na wygodny transport towarów sypkich takich jak na przykład zboże. Ta technologia pozwala również na przewóz towarów w stanie płynnym). Zastosowanie kontenera gabarytowego z tą technologią niweluje niepotrzebne zabieranie objętości dodatkowymi warstwami opakowań, w przypadku przewozu płynów staje się alternatywą dla kontenerów IBC czy też cystern. Widać więc jak na dłoni, że kontenery gabarytowe mają wiele zastosowań a szereg usprawnień, które mogą być wykorzystane przy transporcie w kontenerach. Kontenery gabarytowe sprawdzą się również jako bezpieczny transporter dla dzieł sztuki takich jak delikatne rzeźby, które muszą być odpowiednio zabezpieczone (każdy kontener wyposażony jest w uchwyty które umożliwiają zabezpiecz towaru przed zniszczeniem.) Na życzenie klienta mogą zostać wprowadzone dodatkowe modyfikacje, które poprawią komfort korzystania z kontenera oraz podwyższą bezpieczeństwo przewożonych towarów.

Kontenery gabarytowe i ich budowa

Kontenery gabarytowe wykonane są ze stali Corten, która została dodatkowo wzmocniona pod kątem wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Podłoga w większości kontenerów zrobiona jest z wytrzymałej sklejki, która ułatwia załadunek i pozwala na równomierne załadowanie towarów. Wracając jednak do samej budowy. Kontenery gabarytowe nie kończą się na klasycznie wyglądających kontenerach. W ofercie Seabox możemy znaleźć również kontenery OT (Open Top). Jak sama nazwa wskazuje kontenery mają otwarty dach, który jest zastąpiony przez wytrzymałą plandekę z tworzywa sztucznego. Umożliwia to umieszczenie towarów tak by wystawały ponad wysokość kontenera. Załadunek towarów do tego typu kontenera ułatwiony jest dodatkowo przez demontowaną belkę drzwiową.

Inne zastosowania kontenerów gabarytowych

Przemysł skoncentrowany wokół alternatywnego wykorzystania kontenerów wciąż się rozrasta. Wciąż pokazuje nam nowe wykorzystania dla kontenerów gabarytowych. Kontenery mogą służyć również jako przestrzeń pod lokale usługowe, gastronomiczne, lub stać się podstawą do zbudowania domu. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej ekonomiczne oraz wpisuje się w trend zero-waste. Zbudowanie domu przy użyciu kontenerów nie pochłania absurdalnych sum pieniędzy, a ich postawienie nie wymaga dużego nakładu czasu. Lokale usługowe utworzone z kontenerów nie pochłaniają dużych nakładów pieniędzy a po wdrożonych modyfikacjach będą nam służyć przez długie lata.

Popularne pytania

JAK WYGLĄDA ZAŁADUNEK KONTENERA GABARYTOWEGO?

Sposób załadunku kontenera gabarytowego zależy w głównej mierze od tego, jaki rodzaj towaru chcemy w nim umieścić. W przypadku towarów sypkich załadunek ma miejsce przez uchyloną plandekę z kolei załadunek maszyn oraz dużych elementów odbywa się również górą kontenera. Istnieje możliwość demontażu górnej belki na czas załadunku.

CZY TRANSPORT TOWARU W KONTENERACH OPEN TOP JEST BEZPIECZNE?

Transport towaru w kontenerze open top jest bezpieczne. Gruba plandeka odpowiada za ochronę ładunku przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Kontener posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci linki celnej która jest dodatkowym zabezpieczeniem i potwierdzeniem, że kontener nie był otwierany w trakcie transportu.

JAKI TYP KONTENERA POZWOLI NA TRANSPORT CIĘŻKICH ELEMENTÓW STALOWYCH LUB MASZYN?

Do przewożenia bardzo ciężkich konstrukcji oraz maszyn polecamy kontenery typu flat-rack. Są to kontenery posiadające otwartą konstrukcję o podwyższonej wytrzymałości. Flat-rack posiada stałe lub składane ściany czołowe dzięki którym możemy powiększyć przestrzeń ładunkową lub dodatkowo zabezpieczyć przewożony ładunek.