Kontener socjalny Seabox

Dzień dobry! Dziś spieszymy do Was ze swego rodzaju kontynuacją wątku poruszonego w poprzednim artykule na temat kontenerów budowlanych. Wiemy już, że kontenery budowlane służą nie tylko do przechowywania sprzętów oraz rzeczy na placu budowy. Ze względu na swoją możliwość dostosowania do różnych celów mają szerokie spektrum zastosowań. Czyni je to niezwykle przydatnymi na placu budowy i nie tylko! Przed Wami kontener socjalny.

Od kilkunastu lat na rynku przedsiębiorstw można zaobserwować bardzo ciekawy trend, a mianowicie przekształcanie kontenerów morskich w mobilne biura czy w pełni wyposażone pomieszczenia mieszkalne dla pracowników.  Dzięki swojej funkcjonalności kontenerów socjalnych stały się one popularne na całym świecie.

Kontener socjalny znajdzie swoje zastosowanie praktycznie wszędzie – jako przestrzeń mieszkalna dla naszych pracowników czy samodzielne, mobilne biuro, w którym będziemy mogli pracować. Jest to bardzo atrakcyjne dla niemalże każdej branży i naprawdę warto rozważyć zakup lub wynajem takiego kontenera.

Kontener socjalny z łazienką oraz sypialnią

Geniusz kontenerów morskich tkwi w ich prostocie. W przypadku kontenera socjalnego rzeczą podstawową jest po prostu mieć kontener. Wszystko, co pozostało nam do zrobienia, to odpowiednio zaadaptować kontener zgodnie z naszymi potrzebami, tak aby można było w nim zamieszkać. Fakt, że kontenery morskie są modułowe, sprawia, że ​​bardzo łatwo można je rozbudować np. o dodatkowe pokoje oraz łazienkę jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Oto podstawowe rzeczy, które musimy wykonać podczas tworzenia kontenera socjalnego, w którym mają znajdować się pomieszczenia mieszkalne oraz łazienka dla pracowników:

  • Odpowiednia izolacja

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wykonać, aby kontener morski stał się kontenerem socjalnym, do zamieszkania, jest jego izolacja. Istnieje wiele sposobów izolowania kontenera morskiego. Najpopularniejsze z nich to natrysk pianką poliuretanową oraz montaż gotowych płyt warstwowych przeznaczonych do izolacji.

  • Instalacja wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna

Proces instalacji tych układów nie różni się od tego w standardowym domu, poza kwestiami związanymi z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni. Musimy również pamiętać, aby w razie potrzeby zamontować swego rodzaju ramę, która służyć będzie za wspormik dla elementów hydraulicznych.

  • Wentylacja, ogrzewanie oraz klimatyzacja

W tej kwestii pole do manewru jest naprawdę szerokie i wszystko zależy od przeznaczenia naszego kontenera oraz pory roku, w którym będzie on używany. Możemy montować wszystko – od kanałów powietrznych w ścianach, przez turbiny dachowe, rolety, ogrzewanie podłogowe, czy klimatyzację.

  • Wyposażenie

Generalnie rzecz biorąc, jest to wszystko, co zapewni odpowiednie warunki mieszkalne naszym pracownikom. Od montażu zlewu, baterii prysznicowej, sedesu, łóżek, kuchenki, stolików i wszelkich innych rzeczy, które będą nam potrzebne.

Kontener socjalny cena

Ceny kontenerów socjalnych wahają się dosyć mocno w zależności od stanu oraz wyposażenia. Za nowy kontener socjalny z podstawowym wyposażeniem oraz łazienką zapłacimy kilkanaście tysięcy złotych. Bardziej rozbudowane instalacje to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy. Należy jednak pamiętać, że zakup takiego kontenera to inwestycja na długie lata. To także oszczędność w stosunku do wynajmu przestrzeni biurowych lub hoteli dla naszych pracowników.

Kontener socjalny wynajem

Wynajem kontenera socjalnego może być bardzo dobrą alternatywą dla osób lub firm o krótkoterminowych potrzebach. Dzięki niemu nie ponosimy kosztów rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt wynajmu kontenera socjalnego wynosi kilkaset złotych miesięcznie, co sprawia, że wynajem cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Kontenery socjalne są idealnym rozwiązaniem dla firm i osób prywatnych potrzebujących przenośnej powierzchni biurowej lub mieszkalnej dla pracowników. Najpopularniejszy, 20-stopowy kontener zajmuje powierzchnię nieco ponad jednego miejsca parkingowego. Zapewnia on wszystkie udogodnienia, które potrzebne są do stworzenia odpowiednich warunków mieszkalnych.