Kontener jako idealna przestrzeń magazynowa

Mobilna, bezpieczna przestrzeń magazynowa

Zdecydowanie jedną z największych zalet magazynu kontenerowego jest jego mobilność – możemy bez problemu przetransportować go z miejsca na miejsce razem z naszymi rzeczami wewnątrz. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo czasu podczas transportu rzeczy z tradycyjnego magazynu, który mieści się w budynku. Kolejna sprawa – bezpieczeństwo. Kontenery morskie potrafią pokonać setki tysięcy mil morskich, w najsurowszych warunkach pogodowych chroniąc ładunek, który mają w środku. Ich głównym zastosowaniem jest transport przeróżnych rzeczy. Od ekstrawaganckich luksusowych samochodów, przez artykuły gospodarstwa domowego, po elektronikę. Statystyki podają, że prawie 90% światowego ładunku jest transportowane na statku za pośrednictwem kontenerów morskich. To tylko utwierdza w przekonaniu, że magazyn kontenerowy jako przestrzeń magazynowa spełni swoje zadanie w stu procentach, nie tylko zapewniając nam przestrzeń na nasze rzeczy, ale i również ich bezpieczeństwo.

Oszczędna alternatywa

Kupno lub wynajem magazynu kontenerowego jest świetną alternatywą dla budowy tradycyjnego magazynu. Koszt budowy hali magazynowej to wydatek rzędu 500-800 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy dobrej jakości, używany, mobilny magazyn z kontenera morskiego możemy kupić już za 11000 złotych. Dobrym rozwiązaniem jest również wynajem takiego magazynu. Oczywiście zależy to od naszych preferencji oraz od tego, na jak długo potrzebujemy przestrzeni magazynowej. Cena wynajmu zaczyna się już od 400 złotych za miesiąc!

Magazyn kontenerowy przyda się podczas…

…tak naprawdę wszystkiego. Ale podajemy poniżej kilka propozycji dla rozjaśnienia sytuacji.

  • Remonty domu. Gdzie podziać rzeczy z naszego domu podczas jego remontu? Oczywiście, że w mobilnym magazynie kontenerowym. Będą tam bezpieczne i nie będą przeszkadzać podczas prac.
  • Magazyn na placach budowy. Bez obaw możemy przechowywać w nim swoje narzędzia, które w większości są drogie, a pozostawienie ich na zewnątrz może prowadzić do ich kradzieży lub uszkodzenia.
  • Archiwum. Do naszego magazynu kontenerowego możemy zamontować półki, szafki, biurko czy sejf, w których możemy przechowywać swoje dokumenty.
  • Przeprowadzka. Jeżeli planujemy przeprowadzkę, to tylko z pomocą mobilnego magazynu – dzięki niemu wygodnie możemy spakować wszystkie nasze rzeczy
    i zamówić transport, który dostarczy je razem z kontenerem do nowego miejsca zamieszkania. .
  • Garaż samochodowy. Potrzebujecie miejsca na samochód lub motocykl? Nie ma sprawy – zmieszczą się tam również narzędzia, części oraz stół warsztatowy.
  • Przechowywanie narzędzi ogrodowych i sprzętu do ogrodnictwa – Narzędzia ogrodnicze i duża kosiarka zajmują zwykle sporo miejsca w garażu. Magazyn kontenerowy będzie idealnym rozwiązaniem dla przechowywania tego typu sprzętu!

To oczywiście nie wszystko, bo lista zastosowań takiego magazynu jest naprawdę dłuuuuuuuuuuuuga. Magazyn kontenerowy to świetna propozycja dla osób oraz firm, które potrzebują dodatkowej przestrzeni magazynowej na przechowanie swoich rzeczy – zwłaszcza takich o dużych rozmiarach, którym ciężko jest znaleźć odpowiednie miejsce w domu, w garażu czy nawet na podwórku.

Jak zawsze zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kontenerów, oraz w razie potrzeby, do kontaktu z nami. Przestrzeń magazynowa? Służymy pomocą.