Czym się różni kontener morski 40DV od 40HC

Wśród różnych typów kontenerów, 40DV (Dry Van) oraz 40HC (High Cube) są dwoma popularnymi wyborami dla firm zajmujących się międzynarodowym transportem oraz klientów indywidualnych. Pomiędzy tymi dwoma kontenerami istnieją zasadnicze różnice, które warto poznać, aby dokonać najlepszego wyboru zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Kontener HC/DV – co to oznacza?

Oznaczenia kontenerów morskich przybierają różną formę, w zależności od zastosowania i konstrukcji danego typu kontenera wyróżnić można kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt róznych oznaczeń. Skrót “DV” w kontenerach morskich oznacza “Dry Van”, który jest standardowym, zamkniętym kontenerem przeznaczonym zazwyczaj do transportu towarów suchych, takich jak paczki, palety, czy worki. Natomiast skrót “HC” oznacza “High Cube”, co oznacza, że kontener ma większą wysokość niż standardowy kontener, dzięki czemu można transportować z nim towary o większych gabarytach.

Jaka jest różnica między kontenerem 40DV a 40HC?

Jedną z głównych różnic między kontenerami 40DV a 40HC są ich wymiary zewnętrzne oraz wewnętrzne. Kontener 40DV ma standardową wysokość, szerokość i długość, mierząc odpowiednio około 2,6 metra wysokości, 2,4 metra szerokości i 12 metrów długości. Natomiast kontener 40HC różni się od swojego odpowiednika wyższą wysokością, osiągającą około 2,9 metra, co czyni go bardziej przystosowanym do przewozu towarów o większych gabarytach lub zapewniającym dodatkową przestrzeń do pakowania.

Sprawdź także: KONTENERY BIUROWE 

Kontener 40HC i 40DV – zastosowanie

Wybór między kontenerem 40DV a 40HC często zależy od rodzaju towaru, który ma być nim przewożony. Kontener 40DV jest zwykle wybierany do standardowych towarów, które nie wymagają dodatkowej przestrzeni w pionie. Jest to często preferowany wybór do przewożenia produktów konsumenckich, takich jak żywność, ubrania czy materiały elektroniczne. Z drugiej strony, kontener 40HC jest bardziej odpowiedni dla towarów o większej wysokości, takich jak meble, maszyny lub inne produkty, które mogą być trudne do upakowania w standardowy kontener.

Ile kosztuje kontener 40HC i 40DV?

Z oczywistych powodów, ze względu na swoje większe rozmiary, kontenery 40HC zazwyczaj będą droższe niż kontenery 40DV. Jednakże, w przypadku firm, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i zwiększeniu efektywności transportu, wyższe koszty mogą być uzasadnione. Dla wielu firm, które przewożą standardowe towary, lub na potrzeby indywidualne, kontener 40DV będzie wystarczający. Jednakże, jeżeli mamy do przewiezienia towar o większej wysokości lub chcemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, kontener 40HC może być lepszym wyborem. W ostatecznym rozrachunku, wybór pomiędzy kontenerem 40DV a 40HC zależy od naszych indywidualnych potrzeb i priorytetów.

Pozdrawiamy!
SeaBox

Sprawdź także: LABORATORIUM W KONTENERZE