Kwiaciarnia w kontenerze

Marzycie o otwarciu własnej kwiaciarni, ale nie jesteście pewni inwestycji w długoterminowy wynajem lub kupno budynku? Mnóstwo małych firm i firm rozpoczynających działalność coraz częściej rozwija swój biznes z pomocą kontenerów morskich. Kwiaciarnia w kontenerze morskim to idealne połączenie!

Ze względu na wysokie koszty budowy czy wynajmu oraz nowe trendy w architekturze, coraz więcej firm decyduje się dziś na otwarcie swojej działalności w nietypowych obiektach – w szczególności kontenerach morskich, które mogą być bardzo użyteczne i opłacalne.

Kwiaciarnia w kontenerze

Stworzenie kwiaciarni jest jednym z wielu pomysłów na biznes, który można z dużym powodzeniem zrealizować w kontenerze morskim zarówno w miastach jak i małych miejscowościach. Usytuowanie kwiaciarni w kontenerze morskim jest bardzo innowacyjnym i przemyślanym rozwiązaniem nie tylko ze względu na zalety kontenerów morskich (mobilność, kwestie ekologiczne oraz ekonomiczne), ale również w związku z możliwością stworzenia niepowtarzalnego designu, który urozmaici przestrzeń miejską oraz zapadnie ludziom w pamięci.

Ile kosztuje kwiaciarnia w kontenerze i jak ją stworzyć?

Cena inwestycji zależy tak naprawdę od kilku kluczowych czynników: ilość przestrzeni inwestycyjnej, lokalizacja oraz budżet, który możemy przeznaczyć nie tylko na zakup lub wynajem gruntu, ale również kontenera i niezbędnego wyposażenia. Niezależnie od tego czy będzie to mała kwiaciarnia czy duży salon florystyczny – obowiązkowym wyposażeniem takiego miejsca będą nie tylko media takie jak woda i prąd, ale również odpowiednia wentylacja, izolacja a także zapewnienie odpowiedniego nasłonecznienia poprzez montaż okien lub szklanych paneli.

W przypadku startupów sprawdzonym rozwiązaniem jest wynajem lub kupno małego kontenera 10-stopowego i stworzenie kwiaciarni w stylu „straganowym” – pozwala to nie tylko ograniczyć koszty działalności, ale pomaga przyciągnąć klientów kolorowymi kompozycjami przed naszą kwiaciarnią – ludzie z pewnością docenią naszą kreatywność i będą bardziej skłonni do kojarzenia naszej kwiaciarni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z takiego kontenera utworzyć zarówno kwiaciarnię w stylu pop-up. Mobilna kwiaciarnia to również świetny pomysł na sezonowy biznes w okresie wiosna-jesień!

W przypadku większego przedsięwzięcia skuteczny będzie kontener 20-stopowy wyposażony w szklane panele, które zapewnią odpowiednie nasłonecznienie roślinom wewnątrz.

Wyposażenie kontenera pod kwiaciarnię

Koszt nowego kontenera przygotowanego do prowadzenia biznesu waha się od 15 do nawet 50 tysięcy złotych. Taki kontener wyposażony jest w profesjonalne ocieplenie, system wentylacyjny, dach, drzwi, podłogę oraz szklane panele lub okna, które zapewniają odpowiednie nasłonecznienie. Innymi słowy – jest gotowy do użytku. W celu zmniejszenia kosztów inwestycji możemy rozważyć kupno kontenera morskiego, który następnie można poddać procesowi adaptacji – wiąże się to z dłuższym czasem realizacji i większym nakładem pracy, ale również z pełną dowolnością podczas procesu adaptacji, dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalne miejsce do prowadzenia naszej działalności.

Kontenery, które posłużą do zrealizowania kwiaciarni, ale i innych pomysłów znajdziecie u nas! Zapraszamy do kontaktu!

Pozdrawiamy!
SeaBox