Kontenery z płyty warstwowej

Nowoczesny wygląd, szybka realizacja, łatwe przenoszenie z miejsca na miejsce oraz wysoka jakość – tym właśnie charakteryzują się kontenery z płyty warstwowej. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych stalowych kontenerów morskich.

Kontenery z płyty warstwowej, często zwane również pawilonami mogą stanowić dla nas doskonałe rozwiązanie w przypadku chęci założenia własnej działalności lub poszerzenia jej horyzontów, jeżeli takową już mamy.  

Kontener z płyty warstwowej – co to jest?

Wykorzystanie płyt warstwowych przy konstrukcji pawilonu kontenerowego pozwala osiągnąć znacznie większą swobodę podczas projektowania przestrzeni oraz wyglądu naszego lokalu. Dodatkowo, płyta warstwowa odznacza się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, zwłaszcza, jeżeli zestawimy ją ze zwykłą kontenerową stalą typu Corten. Pawilony, które stworzone są na bazie stalowej ramy i płyty warstwowej wykorzystywane mogą być w wielu branżach z równie dużym powodzeniem, co tradycyjne kontenery morskie, które poddane zostały procesowi adaptacji, bowiem są one również mobilne, modułowe i nie wymagają stawiania fundamentów – zamiast nich wystarczą betonowe bloczki lub wylewka.

Pawilon z płyty warstwowej – gdzie znajdzie zastosowanie?

Jak wielokrotnie wspominaliśmy na naszym blogu, kontener morski można przekształcić praktycznie we wszystko. Sprawa z pawilonem z płyty warstwowej wygląda identycznie. Może posłużyć nam jako przestrzeń biurowa, restauracja, sklep, straganik z pamiątkami lub studio urody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka konstrukcja posłużyła jako kontenery mieszkalne z płyty warstwowej – to znacznie tańsza alternatywa dla tradycyjnego budownictwa zarówno w przypadku kwestii mieszkaniowych jak i usługowych. Do takiego pawilonu można bez problemu doprowadzić wszelkie media oraz zamontować niezbędne instalacje takie jak: prąd, woda, gaz, kanalizacja czy Internet.

Czy tego typu kontenery to dobre rozwiązanie?

Odpowiadamy: jak najbardziej. Pawilony z płyty warstwowej są przede wszystkim ekonomicznym, łatwym w montażu i atrakcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zacząć własny biznes lub urozmaicić swoje usługi. Płyty warstwowe są idealnym materiałem, na bazie którego można stworzyć solidne obiekty usługowe, które spełnią wszystkie wymagania i będą służyć przez lata. Dodatkowym atutem, tak jak w przypadku procesu adaptacji kontenerów morskich, pawilony handlowe z płyt warstwowych mogą być zaprojektowane w dowolny sposób, zgodnie z naszymi potrzebami i projektem – okna, drzwi, dach, instalacje, podłoga, wszelkiego rodzaju udogodnienia oraz wygląd zewnętrzny. Wszystko to można zrealizować w stosunkowo krótkim czasie, a ilość formalności związanych z budową i postawieniem takiego pawilonu jest naprawdę znikoma.