Kontener z tarasem

Rozplanowanie przestrzeni na etapie adaptacji kontenera jest niezwykle kluczowe dla jego użyteczności. W końcu zależy nam na wyciśnięciu jak najwięcej potencjału z małej przestrzeni. W myśl tego rozwiązania powstaje bardzo dużo lokali użytkowych oraz domków mieszkalnych na bazie kontenerów, które wyposażone są w tarasy. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na kontener z tarasem? Sprawdź!

Jedną z największych zalet używania kontenerów morskich do celów mieszkaniowych i usługowych jest to, że są one modułowe i produkowane w sposób ułatwiający ich układanie w stosy (stacking). Pozwala to na stworzenie unikatowych konfiguracji, które nie tylko przyciągają wzrok i są bardzo użyteczne.

Przestrzeń zewnętrzna kontenera usługowego lub mieszkalnego

Ze względu na ograniczone miejsce w środku naszego kontenera istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas jego aranżacji jest kreatywne i przemyślane zaprojektowanie przestrzeni zewnętrznej. Zapewnienie jak największej powierzchni użytkowej na zewnątrz naszego kontenera pozwoli nam zrekompensować wykorzystane już miejsce wewnątrz — możemy całkiem śmiało rozwiązać ten problem, tworząc różnego rodzaju przestrzenie zewnętrzne, takie jak taras dachowy. Dobrym pomysłem jest również powiększenie powierzchni parteru poprzez stworzenie zewnętrznego tarasu.

Kontener z tarasem na dachu

Taras dachowy na naszym kontenerze pozwoli na zmaksymalizowanie powierzchni użytkowej bez zajmowania dodatkowego terenu wokół naszego lokalu lub domku kontenerowego. Wejście na dach może być za pomocą schodków czy drabinki zewnętrznej lub poprowadzone z wnętrza kontenera, co będzie wygodniejszym, aczkolwiek bardziej pracochłonnym i kosztownym rozwiązaniem. Do wykończenia podłogi naszego tarasu dachowego możemy śmiało użyć desek tarasowych, dookoła których ustawimy barierki, aby zabezpieczyć przestrzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć stelaż pod dach lub ustawić parasole, które uchronią nas przed słońcem lub deszczem. Taras na dachu naszego kontenera jest bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku domku z kontenera, ale również lokalu takiego jak kawiarnia czy restauracja, gdzie goście mogą skorzystać z dodatkowej przestrzeni.

Taras przy parterze

Równie ciekawym sposobem na urozmaicenie przestrzeni zewnętrznej naszego kontenera jest stworzenie tarasu bezpośrednio przy parterze, na przykład z przodu lub z tyłu naszego lokalu czy domku. Jest to mniej kosztowne, mniej pracochłonne, nie wymaga tak dużej ingerencji w konstrukcję kontenera, a samo stworzenie zadaszenia jest prostsze. Głównym minusem tego rozwiązania jest konieczność wykorzystania dodatkowej przestrzeni wokół kontenera, co nie zawsze jest możliwe w przypadku lokali usługowych, zwłaszcza w centrach miast.

Kontener z tarasem to atrakcyjny kontener!

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na kontener z tarasem na dachu czy na parterze – zawsze będzie to świetny sposób na urozmaicenie przestrzeni użytkowej naszego kontenera. Hamak, leżak, parasole, grill czy wygodna sofa to tylko jedne z niewielu elementów, w które możemy wyposażyć miejsce do wypoczynku przy naszym kontenerze. Warto więc rozważyć instalację takiego tarasu jeżeli chcemy stworzyć idealne miejsce do wypoczynku i relaksu lub dodatkową przestrzeń dla naszych klientów.