Przygotowanie miejsca do postawienia kontenera

Jeśli zakupili już Państwo swój pierwszy kontener najważniejszą sprawą wydaje się teraz dobór miejsca na jego postawienie. Jednostki 20-stopowe i 40-stopowe są do siebie podobne pod względem szerokości natomiast różnią się długością oraz wysokością.

Miejsce dla nowo zakupionego kontenera

W kwestii doboru miejsca dla nowo zakupionego kontenera magazynowego najważniejszą sprawą jest, aby wybrane przez nas miejsce było wypoziomowane. W związku z tym magazyn najkorzystniej będzie ustawić na: asfalcie, wylanym betonie, kostce brukowej bądź utwardzonym podłożu ze stopami betonowymi. Zamiennie możemy wykorzystać płyty betonowe, bloczki betonowe lub płytki chodnikowe.

Z uwagi na fakt, iż magazyny różnią się długością, możemy przyjąć, że 20-stopowy box w konstrukcji jest sztywniejszy od boxu 40-stopowego. Bywają sytuacje, w których nieznaczny brak poziomu przyczynił się do nagięcia konstrukcji, co w następstwie skutkowało rozjechaniem się wrót kontenera i problemem z jego domykaniem, dlatego właśnie tak ważne jest przygotowanie wypoziomowanego podłoża.

Ile punktów podparcia przygotować?

Bez względu na to, jakie będzie przeznaczenie magazynu 4 punkty podparcia są na ogół niewystarczające, zatem zalecamy przygotować się następująco:
w przypadku 20tki – 6 punktów podparcia
w przypadku 40tki – 8 i więcej.
Samo umieszczenie podpór zalecane jest na 4 narożach zaczepowych (kostkach) oraz belce wzdłużnej dolnej.

Temat ustawienia kontenera magazynowego wydawać się może banalny, lecz tylko odpowiednie przygotowanie podłoża umożliwi nam poprawne ustawienie i dalsze użytkowanie.

Pozdrawiamy
SeaBox