Kontener morski i transport

Możemy być pewni, że stosując ten kontener morski, transport odpowiednio zabezpieczony przyjedzie do miejsca docelowego w sposób nienaruszony. Wszystko to dzięki wytrzymałej stali Corten, która została dodatkowo przystosowana do znoszenia wszelakich warunków pogodowych. Podłoga magazynowego kontenera 20DC jest wykonana z 28mm sklejki, która zapewnia nam komfort korzystania z magazynu. Pozwala nam na wygodne wprowadzenie ręcznego wózka paletowego (paleciaka), co ułatwia nam rozładunek kontenera z towarów. Przestronne wymiary (długość 6058 mm, szerokość 2438 mm, wysokość 2591 mm) dają nam aż 31,1 m³ przestrzeni do wykorzystania na załadunek towarów. Zaletą kontenerów magazynowych (transportowych) jest fakt, że można je załadować aż pod sam sufit, co zapewnia nam maksymalne wykorzystanie jego objętości, bez zbędnego zabierania miejsca wyposażeniem. Jego maksymalne obciążenie 28 235 kg daje nam wiele możliwości transportowych, nawet najcięższych towarów w dużych ilościach. Przewagą kontenerów morskich jest fakt możliwości wykorzystania ich zarówno w przypadku transportu morskiego, jak i w przypadku lądowego. Daje nam to możliwość dystrybucji towarów na każdy zakątek świata drogą lądową lub morską. Pozwala nam to uniknąć nieekonomicznego rozdrabniania partii towarów, do czego możemy być zmuszeni w przypadku próby przewiezienia większej ilości towaru chociażby busem transportowym, który nie jest w stanie na dodatek udźwignąć ciężaru ponad 28 ton.

Kontener morski 20DC

Kontener magazynowy 20 stopowy, 6 metrowy, nowy

Kontener morski i jego wykorzystanie po dostarczeniu towaru

Ważnym aspektem jest także wykorzystanie ich po dostarczeniu towarów. Zawsze po odpowiednim przygotowaniu powierzchni (płaska, najlepiej wybetonowana powierzchnia) możemy postawić taki kontener i używać go jako magazyn towarów, lub nawet wykorzystać go w domu jako alternatywę do garażu (zapewni nam to niższe koszty zakupu). Dodatkową zaletą, jest fakt ich wytrzymałości na wszelakie warunki atmosferyczne.

Taki kontener może nam służyć przez długie dekady, a możliwość modyfikacji pozwala nam na zrobienie z niego wymarzonej przestrzenni dostosowanej do naszych prywatnych potrzeb użytkowych.

Patrząc na ostatnie trendy w budownictwie zero-waste, zauważamy duży wzrost zainteresowania domami wykonanymi z kontenerów magazynowych, transportowych i morskich. Uniwersalność i wytrzymałość kontenerów morskich pozwala przy dobry projekcie i odpowiedniej firmie wykonawczej, na postawienie domu, nawet całorocznego, w niemalże miesiąc.

Wydaje się to abstrakcyjne, ale jest prawdziwe i zyskuje na popularności. Nie wspominając o mini lokalach gastronomicznych, które, dzięki mobilność kontenerów morskich są w stanie docierać w wiele zakątków świata i ściągać sobie klientele, bez ograniczenia się do jednego miejsca.