Kontener morski 40 DC – szczegóły

Jego wymiary zapewniają nam optymalną ilość miejsca do transportu wielu towarów, nawet na trasach między kontynentami, niewielkim kosztem. Dla osób, które prowadzą firmy, zajmujące się handlem międzynarodowym, taki kontener morski jest idealnym rozwiązaniem. Jego ładowność na poziomie prawie 27 ton pozwala na stosunkowo tani transport towarów z każdego zakątka świata bez konieczności rozdrabniania partii.

Możemy być pewni, że transport odpowiednio zabezpieczony znajdzie się w miejscu docelowym w stanie nienaruszonym. Wszystko to dzięki wytrzymałej stali Corten, która została dodatkowo przystosowana do znoszenia wszelakich warunków atmosferycznych.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest zastosowanie sklejki o grubości 28mm, która zapewnia stabilne podłoże, które niweluje możliwość zniszczenia towarów w czasie transportu. A w przypadku, gdy kontener morski 40DC używany jest jako magazyn pozwala na wygodne korzystanie z jego powierzchni i na bezpieczne wprowadzenie maszyn, które wymagają stabilnego i prostego podłoża.

Pojemność na poziomie 67,6m³ zapewnia nam dużą powierzchnie magazynową, która pozwala na bezpieczne przechowywanie wszelakich sprzętów, chroniąc je przed kradzieżą i zniszczeniem na wskutek warunków pogodowych. Standardowy otwór drzwiowy (sz. 2,34m x wys. 2,28m) pozwala nam na wygodny załadunek euro-palet, czy też euro skrzynek.

Kontener morski 40DC

Kontener morski 40DC, standardowy, nowy

Zalety kontenera morskiego 40 DC

Zaletą kontenera morskiego 40 DC (kontenerów transportowych) jest fakt, że można je załadować aż pod sam sufit, co zapewnia nam maksymalne wykorzystanie jego objętości, bez zbędnego zabierania miejsca wyposażeniem.

Ponadto w razie potrzeby kontenery morskie można wykorzystać przy transporcie lądowym. Dając nam możliwość dostarczenia towarów do portów międzynarodowych, a następnie ich dalszą dystrybucję w każdy zakątek świata drogą lądową lub morską.

Ważnym aspektem jest także wykorzystanie ich po dostarczeniu towarów. Zawsze po odpowiednim przygotowaniu powierzchni (najlepiej płaska i wybetonowana) możemy postawić taki kontener i używać go jako magazyn towarów nierozdystrybuowanych. Zakup morskiego kontenera magazynowego daje nam gwarancje jego użytkowania na lata a nawet dekady, dzięki ich wysokiej wytrzymałości.

Modyfikacja kontera 40DC

Możliwość modyfikacji pozwala nam na zrobienie z kontenera morskiego wymarzonej przestrzenni dostosowanej do naszych prywatnych potrzeb użytkowych, a nawet stworzenie z niego niewielkiego lokalu gastronomicznego będącego w stanie zmieścić kilka stolików, przy okazji przyciągając klientów czymś nowym, co wciąż nie jest zbyt często spotykane.

Patrząc na ostatnie tendencje w budownictwie zero-waste, zauważamy wzrost zainteresowania domami wykonanymi z kontenerów morskich. Ich uniwersalność i wytrzymałość pozwala przy dobry projekcie i odpowiedniej firmie wykonawczej, na postawienie domu, nawet całorocznego, w niemalże miesiąc.