Przy okazji fakt, że wykonany jest za stali Corten, charakteryzującej się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne, niweluje ryzyko zniszczenia towaru w trakcie jego transportu do minimum. Warto tu również wspomnieć o podłodze wykonanej z 28mm sklejki, która pozwala nam na wprowadzenie do jego wnętrza paleciaka, który ułatwi rozładunek i przyspieszy proces załadunku. Ważnym aspektem przemawiającym na korzyść tego typu transportu jest fakt, że kontener morski po udanym transporcie do miejsca docelowego może być użytkowany jako magazyn w dowolnym miejscu, które zostało uprzednio do tego przygotowane (płaska najlepiej betonowa powierzchnia). Kontener tego typu może być wykorzystany jako kontener magazynowy. Takie użytkowanie kontenera zapewnia nam dużą ilość miejsca do wykorzystywania na składowanie towarów. Stanowi to również dobre zabezpieczenie przed kradzieżą np. sprzętów budowlanych.

Kontener magazynowy 40HC

Nowy kontener magazynowy 40HC

Zalety kontenera magazynowego 40HC

Jego rozmiar pozwala na umieszczenie wielu sprzętów (dla obrazowego przykładu jest w stanie pomieścić 12 betoniarek o pojemności 250l). Wygodą kontenerów tego typu jest ich wysoka mobilność. Po zakupie takiego kontenera otrzymujemy przestrzeń magazynowa, oraz możliwość jego transportu ze sprzętem do danego miejsca, bez konieczności wywożenia ich do innego tradycyjnego i oddalonego magazynu i wynajmowania dodatkowych samochodów transportowych. Większość firm oferujących transport posiada naczepy zdolne do transportu kontenerów morskich co umożliwia nam ich wynajem na dogodnych warunkach i w niskich cenach. Taka mobilność sprawia, że kontener morski pozwala nam na transport sprzętów wymaganych a budowie w dane miejsce, bezpieczne przechowywanie ich w czasie jej trwania, jak również późniejszy transport do ich właściciela, bez potrzeby wynajmowania przestrzeni do magazynowania, czy też wynajmowania kilku transportów w celu ich odstawienia do właściciela.

Wykorzystanie kontera 40HC

Wykorzystanie kontenerów morskich, nie kończy się jednak na transporcie i magazynowaniu towarów. Po odpowiednich modyfikacjach przestrzeń kontenera można użyć jako garażu. Chociaż ostatnie trendy pokazują, że ich wykorzystanie jest szersze i mogą służyć nawet jako domki letniskowe, lub nawet te całoroczne (po wprowadzeniu odpowiednich modyfikacji). Taka opcja pozwala nam na zbudowanie przestrzennego miejsca do mieszkania stosunkowo niskim kosztem oraz w szybkim czasie. Kolejnym wartym uwagi pomysłem na wykorzystanie takiej przestrzeni są kontenery morskie, które pełnią funkcje lokali gastronomicznych, czy też usługowych. Przyciągają klientów swoją nietuzinkową oprawa, a przy okazji ograniczają w znaczący sposób koszty kupna lub wynajmu lokalu.