Kontener magazynowy tego typu najczęściej jest używany do transportu minerałów i kruszyw. Jego maksymalne obciążenie pozwala na transport prawie 22 ton węgla czy żwiru. Jego duże wymiary (długość 6058 mm, szerokość 2438 mm, wysokość 2591 mm) dają nam możliwość zapakowania wielu towarów na raz. Często ten typ kontenera wykorzystywany jest przy transporcie złomu i innych odpadów. Ich załadunek jest ułatwiony dzięki otwartemu dachowi, co pozwala nam umieścić w środku odpady o różnej wielkości bez konieczności dokładnego planowania ich rozmieszczenia, tak by wszytko miało swoje miejsce. Stal Corten, z której wykonane są kontenery morskie, zapewnia nam wytrzymałość. Zastosowany rodzaj stali charakteryzuje się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne, co pozwala nam na bezpieczny transport. Podłoga wykonana z 28mm sklejki zapewnia stabilne podłoże, niwelując ryzyko uszkodzenia towarów transportowanych.

Kontener magazynowy 20OT

Kontener magazynowy 20 open top (nowy)

Wiele firm decyduje się również na użycie kontenera Open Top na transport maszyn, z każdego miejsca świata, które nie zmieszczą się do klasycznego kontenera z powodu swoich ponadgabarytowych wymiarów. Również drzewa sprowadzane zza granicy, najczęściej są transportowane w tym typie kontenera, który daje im dostęp do światła, oraz nie narusza ich struktur. Kontener Open Top może zyskać drugie życie. Dzięki wymiarom kontenera, po odpowiednich modyfikacjach, może przekształcić się w idealny basen do przydomowego ogródka, co pozwoli nam sporo zaoszczędzić.

Nietypowe wykorzystanie kontenera

Ciekawym sposobem na jego wykorzystanie jest stworzenie z niego miejsca do uprawy roślin. W wypadku sprzyjających warunków rośliny mogą mieć dostęp do słońca i powietrza, jednak w wypadku, gdy warunki są nieodpowiednie, plandeka zostaje zakryta a rośliny mogą mieć dostęp do sztucznego źródła światła. Takie rozwiązania są wykorzystywane między innym na dachach budynków, by stworzyć mieszkańcom przestrzeń do ogrodnictwa, bez potrzeby przystosowywania całego dachu pod uprawę roślin. Oszczędzając przy tym pieniądze, przy jednoczesnym zapewnieniu przestrzeni dla osób zamieszkujących budynek. Należy pamiętać, że taki kontener morski typu OT można wykorzystać jako półotwartą przestrzeń zastępującą taras, która urozmaici ogród.