Mobilny kontener chłodniczy (zwany też jako chłodnia) jest idealny do przewozu oraz magazynowania wszelkich produktów, które ze względu na specyficzne wymagania potrzebują stałej temperatury i wilgotności. Temperatura może być dostosowana do potrzeb produktów, nawet tych w stanie głębokiego zamrożenia.

Wiele branży korzysta z tego rozwiązania. Na przykład branża spożywcza do  przetrzymywania jedzenia, medyczna, do przewozu i magazynowania leków czy przemysłowa do magazynowania i transportowania substancji chemicznych.

Wynajem chłodni – dlaczego warto wynająć kontener typu chłodnia?

W każdej z wyżej wymienionych gałęzi i branży, kontenery chłodnicze sprawdzą się niezawodni i sprostają naszym wymaganiom. Kontener “chłodnia” może nam służyć przez długie lata. W wypadku gdy potrzebujemy go na krótki okres czasu lub nasze środki nie są wystarczające by pozwolić sobie na zakup takiego kontenera, wato skorzystać z naszej oferty wynajmu. Firma Seabox oferuje chłodnie na wynajem krótko i długoterminowy. 

kontener typu chłodnia

Kontenery chłodnicze pod wynajem

Kontenery chłodnicze pod wynajem, stają się idealną opcją dla osób poszukujących wygodnego rozwiązania na krótki lub dłuższy okres czasu.

Wynajem kontenerów chłodniczych jest często wykorzystywany w przypadku sezonowej potrzeby na tego typu transport, czy też w celu zaaranżowania powierzchni magazynowej która nie jest stale potrzebna.

Większość firm, z wzmożonym ruchem sezonowym korzysta właśnie z takiego rozwiązania. Pozwala to zaoszczędzić środki oraz dostosować rozmiar kontenera do aktualnych potrzeb, unikając generowania dodatkowych kosztów.

Zakup kontenera chłodniczego sprawdzi się w przypadku dużych przedsiębiorstw z dość stabilnym i stałym zapotrzebowaniem na przewóz towarów z wykorzystaniem takiego kontenera.

Kontener po wynajęciu może być przez nas użytkowany jako stacjonarna chłodnia lub jako przestrzeń do transportu. transporter dla towarów które tego potrzebują.

Gwarancja serwisowa na wynajem chłodni

Każdy wynajęty kontener chłodniczy posiada gwarancję serwisową, którą uzyskujemy w chwili podpisania umowy. W wypadku wystąpienia awarii agregatu chłodniczego, serwis ma 48 godzin na usunięcie usterki.

Jeśli w czasie oczekiwania na serwis, chłodnia nie będzie otwierana, ryzyko utraty produktów jest minimalne! Panele typu sandwich chronią przed warunkami panującymi na zewnątrz i izolują temperaturę panującą w chłodni.

Solidna konstrukcja i uniwersalny rozmiar

Solidna konstrukcja i uniwersalny rozmiar pozwalają na łatwy i bezpieczny transport w dowolne miejsce. W transporcie przy użyciu kontenerów chłodniczych możemy wykorzystać każdy z dostępnych środków transportu. Dzięki temu możemy dostarczać nasze towary  bez przeszkód pod wskazany adres. Kontener może być ustawiony na równej powierzchni i być wykorzystany jako chłodnia stacjonarna, co poszerzy ilość miejsca jakim dysponujemy w razie zwiększonego zapotrzebowania na przestrzeń chłodniczą.

Wynajem kontenera chłodniczego zapewnia nam bezpieczeństwo przechowywanych towarów, możliwość dostosowania warunków panujących w chłodni (szeroki zakres towarów jakie możemy przechowywać) oraz dostosowanie okresu zapotrzebowania dodatkowej powierzchni.

Dzięki temu unikamy napędzania niepotrzebnych kosztów przez czas gdy kontener nie byłby używany.

Pomożemy w wyborze kontenera

Szeroki asortyment kontenerów oferowany przez firmę Seabox, pozwoli znaleźć idealny kontener dopasowany do  potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Nasi specjaliści pomogą zdecydować jaki rodzaj, czy też rozmiar będzie odpowiedni do naszych potrzeb. Profesjonalna pomoc ułatwi wybór, oraz podpowie jak zwiększyć wydajność wykorzystania takiej przestrzeni. Wynajem kontenerów zaoszczędzi nam również czasu związanego z pracami konserwacyjnymi.

Kontenery które dostajemy pod wynajem,przygotowane do przyjęcia towarów i nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych. Ponadto nasze chłodnie posiadają wymagane przeglądy oraz dopuszczenia, aagregaty są regularnie kontrolowane, dzięki temu dostajemy gwarancję, że otrzymamy kontener mroźniczy w najlepszej kondycji. W ten sposób oszczędzamy środki jakie przeznaczylibyśmy na zakup, a w zamian otrzymujemy kontener gotowy do pracy od pierwszego dnia wynajmu.

Kontenery dzięki swojej wytrzymałości będą chronić nasz towar przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewnią odpowiednią temperaturę i wilgotność dla transportowanych towarów. Ponadto kontenery zapewniają zabezpieczenie przed osobami trzecimi, chroniąc przed ewentualną kradzieżą lub zniszczeniem.

Galeria przykładowych produktów

Popularne pytania:

Ze względu na fakt, iż kontenery chłodnicze są zdecydowanie cięższe niż magazynowe, zaleca się aby ustawiane były na wypoziomowanym podłożu z wieloma punktami podparcia. Stawiając kontener na wypoziomowanym podłożu unikniemy skrzywienia jego ramy co w ostateczności może przyczynić się do braku możliwości otwierania i zamykania kontenera.

Kontenery chłodnicze zasilane są energią elektryczną. Do poprawnego działa chłodni należy zabezpieczyć przyłącze o parametrach : 380V, 10kW, 32A. Średni pobór energii kontenera chłodniczego to około 32kW na dobę. Należy jednak pamiętać, że im częściej komora chłodzenia kontenera będzie otwierana, tym częściej agregat chłodzący będzie się włączał co przełoży się na wysokość zużywanej energii elektrycznej

Tak. Solidna konstrukcja kontenerów pozwala na ich załadunek za pomocą wózka widłowego. Załadunek wózkiem widłowym wskazany jest dla kontenerów z płaską podłogą ale i również z grettingiem.