Kontenery morskie stanowią doskonałą bazę do adaptacji w kontener WC. Są nie tylko solidne, ale jednocześnie w razie potrzeby można je łatwo przenieść w inne miejsce. Ponadto, dzięki szerokiemu wachlarzowi modyfikacji można je dostosować w dowolny sposób w zależności od potrzeb, w przeciwieństwie do innych popularnych zapleczy sanitarnych. 

Oczywistym jest, że pracownicy, turyści, lub po prostu ludzie w przestrzeni publicznej potrzebują toalet. Wszystkim znane, przenośne toalety typu toi-toi z trudem spełniają swoją funkcję – bardzo często są zaniedbane i trudne do utrzymania w czystości, przez co źle się kojarzą i wolimy omijać je szerokim łukiem. Kontenery WC oferują trwalszą, wygodniejszą i łatwiejszą do czyszczenia przestrzeń.

Kontener WC – zalety

Kontenery WC mogą być stworzone zarówno na bazie kontenerów 10-stopowych, 20-stopowych jak i 40-stopowych. Niezależnie od rozmiaru kontenera, na bazie którego ma powstać kontener WC, można skonfigurować go tak, aby odpowiadał naszym wymaganiom. To kluczowa zaleta, bowiem wyposażenie może obejmować wszelkie udogodnienia takie jak prysznice, pisuary, przebieralnie czy ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Kontener WC może być podłączony zarówno do kanalizacji lub posiadać specjalny zbiornik na szambo oraz na czystą wodę, co w połączeniu z systemem wentylacyjnym zapewnia maksymalną czystość oraz zapobiega utrzymywaniu się brzydkiego zapachu wewnątrz
w przeciwieństwie do toalet toi-toi.

Kontenery WC – miejsca, w których są niezbędne

Miejsca, w których kontenery WC są niezbędne

Zaplecza sanitarne potrzebne są przede wszystkim w miejscach publicznych, na placach budowy, koncertach, festiwalach, w okolicach atrakcji turystycznych czy obiektów sportowych:

  1. Place budowy. Pracownicy budowlani oraz inżynierzy bardzo często pracują w delegacji od rana do wieczora z dala od domu czy hotelu pracowniczego. W takich miejscach kontenery WC sprawdzą się idealnie, zwłaszcza gdy plac budowy znajduje się w odludnym miejscu.

  2. Parki i inne miejsca publiczne. W okolicach parków, skwerów czy ogrodów i innych miejsc publicznych dostęp do toalet jest zazwyczaj ograniczony bądź jedynym wyjściem jest toi-toi Kontener WC jest doskonałą alternatywą dla wspomnianego wyżej rodzaju przenośnych toalet i sprawdzi się jako zaplecze sanitarne w takich miejscach.

  3. Pola namiotowe i kempingowe. Pola kempingowe lub namiotowe powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki, zwłaszcza, jeżeli mają z nich korzystać rodziny z dziećmi. Toaleta w kontenerze zapewni czyste i higieniczne zaplecze sanitarne podczas biwakowania.

  4. Festiwale muzyczne i koncerty. Podczas koncertów i festiwali muzycznych toalety są kwestią kluczową. Prawdopodobnie nieraz spotkaliście się z przepełnionymi, brudnymi toi-toiami. Łazienki kontenerowe zapewniają trwałą i łatwą do czyszczenia przestrzeń, a także mogą być podłączone do kanalizacji. Jeżeli nie ma możliwości przyłącza, można wtedy wykorzystać specjalne zbiorniki i pompy, które zapewnią czystą wodę oraz miejsce na nieczystości.

  5. Pomoc w przypadku katastrof. Klęski żywiołowe takie jak powodzie, pożary czy inne katastrofy często powodują ogromne szkody i zmuszają ludzi do przeprowadzki do tymczasowych miejsc pobytu. Naprawienie szkód i znalezienie nowych domów dla ofiar może trwać tygodniami. W takich sytuacjach kontenery WC zapewnią pełne zaplecze sanitarne.

Kontenery WC idealnie sprawdzi się w takich miejscach jak parki oraz pola kempingowe, czy obiekty przemysłowe. Jeżeli ciężko jest się Państwu zdecydować na konkretny rodzaj kontenera sanitarnego oraz głowicie się czy lepszą opcją dla Państwa będzie zakup lub wynajem – prosimy o kontakt. Możecie Państwo liczyć na fachową pomoc i doradztwo!

Pozdrawiamy!
SeaBox