Kontener magazynowy 40 HCDD jest podwyższoną wersją kontenera 40 DD. Dodatkowe centymetry są przydatnym usprawnieniem w przypadku załadunku towarów ponadgabarytowych. Wszystkie wymiary kontenera wynoszą kolejno: długość 12192 mm, szerokość 2438 mm, wysokość 2896 mm, w porównaniu do standardowego kontenera 40 DD zyskujemy więc 30 cm na korzyść wysokości w kontenerze. Dodatkowe centymetry skutkują zwiększeniem objętości kontenera do 76,2m³. Objętość na tym poziomie pozwala umieścić w jego wnętrzu aż 25 euro-palet zapakowanych towarem. Bezpieczeństwo towaru zapewnione jest przez wytrzymałą stal Corten, która została dodatkowo wzmocniona na warunki atmosferyczne. Podłoże kontenera wykonane jest z 28mm sklejki, która pełni rolę podłogi co pozwala na wprowadzenie na pokład kontenera paleciaka, który ułatwi załadunek. Wyrównane podłoże kontenera niweluje ryzyko zniszczenia towarów, przez ich nierównomierne rozłożenie na powierzchni.

Kontener magazynowy 40 HCDD

Kontenery morskie 40 HCDD sprawdzą się w roli transportera dla towarów na drodze lądowej jak i tej morskiej zapewniając bezpieczeństwo i wygodę transportu. Co więcej po dostarczeniu towarów do celu mogą pełnić rolę naziemnego magazynu, który może być postawiony w dowolnym miejscu (najlepiej na płaskim wybetonowanym podłożu). Kontener magazynowy 40 HCDD będzie idealnym rozwiązanie w przypadku transportu towarów ponadgabarytowych, zarówno drogą lądową jak i tą morską. Pozwoli nam to zniwelować koszty związane z przeładunkiem i najmem kolejnych transportowców.

Manipulacja towarem jest zapewniona przez podwójny otwór drzwiowy, ułatwia to rozplanowanie umieszczenia towaru w szybszy sposób, niż w przypadku kontenerach o jednym otworze drzwiowym. Rozwiązanie tego typu u ułatwia również zabezpieczenie towarów o niestandardowych wymiarach w trakcie transportu(bezpieczny dostęp z obu stron). Drzwi umieszczone na równoległych (krótszych) ścianach, pozwalają nam na wygodny dostęp do towarów z obu stron, bez potrzeby rozładunku całej partii. Pozwala nam to na zaoszczędzenie czasu na rozładunek. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy potrzeby rozładunku całej partii w celu dostania się do towarów ulokowanych w głębi kontenera. Kontener magazynowy po dostarczeniu do miejsca docelowego może pełnić role magazynu, co pozwoli zaoszczędzić środki, które byłyby wydane na najem powierzchni magazynowej.

kontener nowy 40hcdd

Kontener magazynowy 40 HCDD, w momencie gdy spełnił już swoje zadanie jako transporter, lub klasyczny magazyn, może być wykorzystany jako lokal usługowy(po zastosowaniu odpowiednich modyfikacji). Kontener tego typu będzie stanowić ciekawe urozmaicenie przestrzeni, które przyciągać będzie nietuzinkowym wyglądem potencjalnych klientów. W kwestii stricte użytkowej, kontener może być przekształcony na warsztat, lub składzik(możliwe utworzenie podwójnego po ustawieniu ścianki działowej). Ustawienie tego typu budynku nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, jak również nie są wymagane pozwolenia na ustawienie konstrukcji utworzonej z kontenerów.

Kontener magazynowy 40 HCDD, dzięki swoim podwójnym drzwiom przyspiesza załadunek przedmiotów o niestandardowych wymiarach, oraz zapewnia nam wygodny dostęp do towarów z obu stron(brak potrzeby przeładunku w celu dostania się na koniec kontenera). Alternatywą dla wykorzystania kontenerów jest użycie ich  jako powierzchni użytkowych, które nie wymagają dużego nakładu środków, oraz długiego czasu oczekiwania na ich ustawienia. Kontenery magazynowe 40 HCDD  wykorzystane jako lokale usługowe będą przyciągać klientów nietuzinkowym designem.

Dane szczegółowe:

  • Pojemność : 76,2 m3 / 25 europalet
  • Rozmiar zewnętrzny : długość 12192 mm, szerokość 2438 mm, wysokość 2896 mm,
  • Rozmiar wewnętrzny : długość 12032 mm, szerokość 2350 mm, wysokość 2695 mm,
  • Otwór drzwiowy : sz. 2340 mm x wys. 2585 mm,
  • Waga kontenera : 3800 kg,
  • Ładowność : 26680 kg,
  • Materiał: stal typu corten,
  • Podłoga : Sklejka o grubości 28mm.
  • Kontener posiada dodatkową parę drzwi. Rozmiary otworów drzwi są takie same po obu stronach.