Kontener techniczny Seabox

Kontenery techniczne znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim jako zabudowy różnych instalacji. To klient na etapie zamówienia takiego kontenera decyduje o tym, w jaki sposób ma być on skonfigurowany – zgodnie z jego przeznaczeniem. Postaramy się pokrótce wyjaśnić, komu taki kontener techniczny może się przydać.

Kontener techniczny powstaje na bazie kontenera morskiego. Już na pierwszym etapie produkcji ściśle określane jest jego przeznaczenie. Agregat prądotwórczy, system klimatyzacji, instalacje hydroforowe, serwerownie czy instalacje elektryczne? Zazwyczaj znajduje się w nim wszystko to, co huczy, buczy, wytwarza hałas, i nie chcemy tego w środku, lub na ścianie budynku.

Zaadaptuj kontener morski do swoich potrzeb

Kontener techniczny powstaje w wyniku adaptacji kontenera morskiego do ściśle określonych celów. Jakie czynności obejmuje taki proces? Przede wszystkim montaż drzwi (jedno lub dwuskrzydłowe). Jest to także wykonanie otworów technicznych (wyprowadzenie kabli, przewodów wentylacyjnych lub instalacji hydroforowej), kanałów oraz listw pod instalację. Prace obejmują zamontowanie podłogi oraz warstw izolacyjnych (ocieplenie). Są to ponadto odpowiednie zabezpieczenia (instalacja alarmowa, kraty w oknach) oraz ostatecznie zamontowanie sprzętu (infrastruktura) zgodnie z przeznaczeniem kontenera. To oczywiście przykładowy opis procesu adaptacji kontenera morskiego. Każdy projekt wykonywany jest zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Co za tym idzie, każdy z nich będzie różnił się od siebie.

Wysiłek oraz czas, jaki trzeba włożyć w adaptację kontenera morskiego, zależy oczywiście od stopnia zaawansowania określonej konfiguracji. Zazwyczaj jest to długi i żmudny proces. Odpłaca się on jednak w pełni mobilną oraz odporną na warunki atmosferyczne, przygotowaną do użytku konstrukcją.

Kontener techniczny – dla kogo?

Nawiązując do tytułu naszego wpisu – oferta kontenerów technicznych skierowana jest zazwyczaj do przedsiębiorców, aniżeli do klientów indywidualnych.  Oczywiście to nie zasada, ale wynika to z faktu, że kontenery techniczne najczęściej znajdują swoje zastosowanie przy zakładach produkcyjnych, biurowcach, budynkach użyteczności publicznej czy na placu budowy. Poniżej przedstawiamy przykładowe konfiguracje kontenerów technicznych:

  • Stacje rozdzielcze
  • Zasilanie awaryjne
  • Pomieszczenia gaśnicze
  • Klimatyzacje
  • Instalacje hydroforowe
  • Kotłownie mobilne
  • Serwerownie
  • Pomieszczenia laboratoryjne

Kontener techniczny – cena

Na podstawową cenę kontenera technicznego składa się koszt zakupu kontenera morskiego.  Wpływa na nią także koszt adaptacji tego kontenera na kontener techniczny o ściśle określonym wyposażeniu. Oczywiście należy pamiętać również o kosztach sporządzenia projektu, uzyskania zezwoleń oraz certyfikacji przy niektórych konfiguracjach. Cena kontenera technicznego jest zawsze, ale to zawsze uzależniona od ilości oraz ceny elementów, które składają się na proces jego adaptacji. Przykładowo – kontener techniczny służący jako serwerownia będzie droższy od kontenera technicznego, który służy za pomieszczenie gaśnicze, dlatego nie ma ściśle określonej ceny kontenera technicznego.