Hotel kontenerowy

Branża hotelowa to jedna z gałęzi biznesu, które będą wiecznie żywe – zwłaszcza że podróżowanie po świecie nigdy nie było tak intensywne jak dziś. Kontenery morskie są łatwe w utrzymaniu, przyjazne dla środowiska i zdecydowanie przyciągają wzrok. Na pierwszy rzut oka kontenery z matematyką nie mają wiele wspólnego, ale jeżeli dodamy do siebie branżę hotelarską i kontenerową, to wynik może być bardzo zaskakujący. O tym w dzisiejszym wpisie! Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego warto zdecydować się na hotel kontenerowy i jakie zalety ma to rozwiązanie — czytajcie dalej!

Hotel kontenerowy — nowość w polskiej turystyce

Czym jest hotel? Tego chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu. Czym jest hotel modułowy z kontenerów morskich? Podejrzewamy, że w tym miejscu mogą pojawić się pytania. W momencie pisania tego artykułu, w Polsce istnieje tylko jeden taki obiekt, i coś nam mówi, że niedługo może pojawić się ich coraz więcej.

Ekologiczne kontenery

Żyjemy w czasach, w których dobry pomysł na biznes powinien iść krok w krok z ekologią. Dziś kwestie dotyczące ochrony środowiska są priorytetowe dla wielu ludzi, i nie sposób się temu dziwić – jesteśmy ciągle bombardowani złymi wiadomościami na temat stanu naszej planety i środowiska oraz fatalnej jakości powietrza. Ludzkość z roku na rok coraz bardziej skłania się ku działaniom na rzecz ekologii – również poprzez korzystanie z usług firm, które są częścią ekologicznej rewolucji.

Kontenery w budownictwie oraz biznesie to nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne rozwiązanie. Doskonałym dowodem na to jest rosnąca ilość przedsiębiorstw oraz instalacji bazujących właśnie na kontenerach morskich. Ale to nie wszystko, ponieważ coraz więcej gałęzi biznesu w naszym kraju otwiera się na takie rozwiązania. Jedną z nich jest hotelarstwo kontenerowe.

Hotel kontenerowy – zalety

  • Błyskawiczna budowa – bardzo krótki okres realizacji w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Czas kompletnej adaptacji jednego modułu zazwyczaj trwa nie dłużej niż kilka tygodni.
  • Cena – kontenerowe konstrukcje są stosunkowo tanie w adaptacji jak i w utrzymaniu. Podstawą jest solidna jednostka utrzymana w dobrym stanie.
  • Mobilność – podczas sezonu letniego nasz hotel może być nad morzem, a zimą nieopodal kurortu narciarskiego.
  • Modułowość – jeżeli będziemy chcieli jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i powiększyć nasz obiekt, to mamy możliwość dołączenia kolejnych modułów mieszkalnych do naszego hotelu.
  • Minimalizacja ryzyka – kontenery można bez problemu poddać procesowi adaptacji na inny cel, a w ostateczności bardzo łatwo je odsprzedać na rynku wtórnym.
  • Ekologia – możliwość zakupu używanych kontenerów, w których główny szkielet składa się ze stali to swego rodzaju recycling! Konstrukcje kontenerowe nie wymagają tak wielu materiałów jak inne metody budownictwa, co czyni je ekologicznymi.
  • Nieograniczone możliwości – to, jak będzie wyglądać nasz hotel wewnątrz jak i na zewnątrz zależy tylko i wyłącznie od nas. Komfort połączony z nietuzinkowym wyglądem z pewnością przyciągnie dużą ilość osób.

Oczywiście nie ma róży bez kolców. Oprócz zezwoleń, zapewnienia podstawowych warunków lokalowych, ułatwień dla niepełnosprawnych i wielu innych rzeczy niezwykle ważnym elementem są same kontenery. Najbardziej ekonomicznym, a zarazem ekologicznym rozwiązaniem będą używane kontenery morskie. W tym przypadku powinniście szukać ich tylko u zaufanych dostawców (takich jak my ?). To właśnie oni oferują najwyższej jakości kontenery i informują klientów o tym, co do tej pory kontener przewoził.

Hotel modułowy z kontenerów morskich to bardzo świeży element branży hotelarskiej w kraju nad Wisłą. To jednak naszym zdaniem tylko kwestia czasu, zanim pojawią się kolejne. U naszych sąsiadów jak i na całym świecie hotele kontenerowe cieszą się dużą popularnością. Coraz częściej można spotkać się z opiniami, że to dobry czas na rozpoczęcie takiego biznesu. Jesteście podobnego zdania? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!